fbpx
Łazienka

Ahoj! Kilka słów o tym, jak zaprojektować łazienkę w marynistycznym klimacie

• Zakładki: 19


Urządzając mieszkanie albo dom warto wykorzystać motywy zgodne z naszymi zainteresowaniami. Mapy świata wiszące w sypialni z pewnością zadowolą podróżników. Kwiatowe wzory na obiciu kanapy uszczęśliwią mieszkańców o romantycznej naturze. Miłośnikom żeglugi spodoba się natomiast łazienka urządzona w marynistycznym stylu. Takie rozwiązanie jest jednym z najpopularniejszych dla tego pomieszczenia. Nic w tym dziwnego – akcenty w różnych odcieniach koloru niebieskiego świetnie nawiązują do wody, której w łazience nie brakuje. O czy warto pamiętać aranżując łazienkę w marynistycznym klimacie?

Drewniane meble łazienkowe – zapraszamy na pokład

Poza wanną lub prysznicem, podstawę każdej łazienki stanowią meble. Urządzając pomieszczenie w marynistycznym stylu warto postawić na drewniane meble łazienkowe. Najbezpieczniej będzie skorzystać z usługi projektowania mebli łazienkowych na wymiar. Takie rozwiązanie pomoże uniknąć błędów i pozwoli dopasować wyposażenie łazienki do gustu jej właścicieli.

Łazienka w stylu marynistycznym będzie się doskonale prezentowała, jeśli wstawimy do niej drewniane meble o naturalnym kolorze. Niewielka ilość zdobień i widoczna struktura drewna będzie udanym nawiązaniem do pokładu statku albo żaglówki. Neutralna gama kolorystyczna drewnianych mebli łazienkowych pomoże też połączyć ze sobą pozostałe elementy wystroju łazienki w marynistycznym stylu.

Niebieskie płytki na ścianę i podłogi – w rytmie fal

Choć taki pomysł urządzenia łazienki może się wydawać ryzykowny, to tylko pierwsze wrażenie. W rzeczywistości nie mamy na myśli wykładania całej powierzchni ścian i podłogi intensywnie błękitnymi kafelkami. Aby nadać łazience marynistycznego charakteru, wystarczy zdecydować się na dyskretny detal, na przykład w postaci dekorów. Białe lub kremowe kafle o dużej powierzchni, przełamane delikatnym dekorem z motywem morskim to doskonale połączenie, które nada łazience lekkości i stylu.

Naturalne akcenty – nie może zabraknąć muszelek

Decydując się na aranżację łazienki w stylu inspirowanym morzem, warto sięgnąć po naturalne dodatki. Doskonale sprawdzą się na przykład muszelki przywożone przed laty z urlopów. Zamiast przechowywać je na dnie walizki, można przymocować muszle do ściany i w ten sposób stworzyć klimat morskiego kurortu.

Podobnie można wykorzystać piasek z plaży. Napełniając nim szklane naczynia, szybko uzyskamy ciekawy efekt. Bardziej wymagający mogą pokusić się o utworzenie w butelce wielokolorowych warstw z piasku i kamyków na przemian.

Morska przyroda – alternatywa dla kwiatów

Rośliny doniczkowe coraz częściej stają się ozdobą łazienek w mieszkaniach i domach. Wystarczy już niewielki zielony akcent, aby stworzyć wrażenie przytulności w pomieszczeniu. Co więcej, hodowanie roślin w łazience ma pozytywny wpływ na zdrowie. Wilgotność powietrza dodatkowo się zwiększa, a widok ukwieconych donic pomaga się zrelaksować. W tym przypadku świetnie sprawdzi się na przykład palma waszyngtonia, która przypomni letnie dni spędzone nad brzegiem egzotycznego morza.

W łazience urządzonej w marynistycznym stylu można pójść o krok dalej, zamieniając tradycyjne rośliny doniczkowe na coś więcej. Obfity pęk nadmorskich, suszonych traw będzie doskonale wyglądał w wysokim wazonie ze szkła.

Artykuł powstał we współpracy z producentem mebli drewnianych, firmą Edar.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *