fbpx
Dom

Aranżacja domu w stylu nowoczesnym – o tym, jak zaaranżować dom w stylu nowoczesnym opowiadają specjaliści z firmy Panas

• Zakładki: 22


Design nieustannie się zmienia – nowoczesne wnętrza aranżowane dekadę temu różnią się od tych aranżowanych współcześnie. Na czym polegają te różnice? Jak zaaranżować dom w stylu nowoczesnym? O czym trzeba pamiętać, by wystrój nie tylko cieszył oko, ale przede wszystkim zapewniał użytkownikom komfort każdego dnia?

Czym obecnie wyróżnia się styl nowoczesny?

Jeszcze kilka lat temu styl nowoczesny kojarzony był przede wszystkim z minimalizmem. Proste kształty, ograniczona liczba mebli, praktycznie brak dodatków – minimalizm w stylu nowoczesny widoczny był na każdym kroku. Dzisiaj nadal minimalizm jest widoczny w nowoczesnych wnętrzach, jednak nie wysuwa się na pierwszy plan. Obecnie pierwsze skrzypce gra harmonia, a tę uzyskujemy, dzięki wyważeniu minimalizmu i klasycznych elementów. Często mówi się o stylu modern classic, który faktycznie jest zbliżony do stylu nowoczesnego w dzisiejszym wydaniu.

Minimalizm, geometria, design – aranżacja w domu w stylu klasycznym

Urządzając dom w stylu nowoczesnym, nadal nie możemy zapominać o minimalizmie. Nie będzie więc tutaj miejsca na dodatki, które znajdziemy w wielu domach. Brak dekoracyjnych poduszek na sofie zastąpimy regulowanymi oparciami lub designerskimi poduchami. Zamiast otwartych półek, zdecydowanie powinny znaleźć się zabudowane szafki, komody i regały. Najlepiej jednak, by liczbę mebli w salonie czy sypialniach ograniczyć – jeśli mamy taką możliwość, koniecznie w jednym pomieszczeniu zaaranżujmy garderobę, w której znajdzie się miejsce nie tylko na wieszaki na nasze ubrania, ale także półki na rodzinne albumy, segregatory z dokumentami i inne rzeczy, które tradycyjnie przechowujemy w regałach i komodach.

Aranżacja domu w stylu nowoczesnym wymaga zastosowania geometrycznych kształtów i designerskich gadżetów. Nowoczesne wyposażenie kuchni, łazienki, schowane w ścianach przesuwne drzwi czy nowoczesne schody drewniane bez balustrady lub z balustradą szklaną podkreślą nowoczesny charakter wnętrz.

W jakich kolorach zaaranżować dom w stylu nowoczesnym?

Aranżacja domu w stylu nowoczesnym to przede wszystkim stonowane kolory. Może to być bardzo uniwersalna biel, mogą to być szarości z wykorzystaniem modnego antracytu, beże i czerń. Jednak we współczesnych nowoczesnych wnętrzach możemy pokusić się o pewne elementy w jednym z wyrazistych kolorów – elegancka butelkowa zieleń, dostojny szafir czy najmodniejszy kolor roku 2023 Viva Magenta. W jednym z tych kolorów możemy wybrać dodatki lub pokusić się o pomalowanie jednej ściany w tym kolorze. Najlepiej jednak zastosować trik z dodaniem bardzo drobnych, subtelnych elementów w jednym wyrazistym kolorze – w salonie może to być jeden wazon na ławie lub monochromatyczna grafika, w której również wykorzystano ten kolor.

W nowoczesnym domu ogromną rolę odgrywa światło. Najlepiej sprawdzi się inteligentny system zarządzania światłem, który pozwoli nam włączać i wyłączać światło z poziomu aplikacji, dostosowując oświetlenie do naszych potrzeb. Możliwe jest również zmienianie barwy światła z zimnej w ciągu dnia na ciepłą wieczorem.

Aranżacja nowoczesnego domu musi odpowiadać potrzebom domowników. Wygodne meble i ciekawe rozwiązania zapewniają komfort i pozwalają odnaleźć w minimalistycznych wnętrzach ciepło domowego ogniska.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *