fbpx
Budowa i remont

Bramy panelowe – praktyczne, a przy tym tanie

• Zakładki: 36


Integralną częścią każdego ogrodzenia są bramy i choć wybór modeli jest naprawdę duży, to znalezienie takiego, który jest trwały i niezawodny nie jest już takie łatwe. Na szczęście zawsze można zdecydować się na bramy panelowe. Poznajcie ich zalety.

Bramy panelowe – praktyczne i niezawodne

Bramy panelowe można wykorzystać jako integralną część każdego ogrodzenia. Można je wykorzystać do ogrodzenia prywatnej posesji, ale też domku letniskowego, budynku użytku publicznego, czy po prostu budynku firmowego. Bramy panelowe nie są bardzo drogie, ale mimo to są trwałe i mogą służyć przez wiele lat. Niewątpliwie zwiększają bezpieczeństwo posesji, ale też świetnie się prezentują i pasują do każdego stylu zarówno skandynawskiego, minimalistycznego czy nawet industrialnego. Pamiętajcie o tym, aby wybierać bramy o szerokości wynoszącej 4 metry. Taka szerokość światła zapewnia wygodny wjazd nawet większych samochodów osobowych. Jeżeli chodzi o wysokość, to możecie postawić zarówno na 1,5 metra, jak i 1,7 metra. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Brama panelowa jest stosunkowo lekka, co niewątpliwie ułatwia montaż i sprawia, że można go wykonać samodzielnie. Zwróćcie uwagę na wypełnienia. Można zdecydować się zarówno na takie w wersji 2D, jak i 3D. 

Mocne bramy panelowe, czyli jakie?

Bramy panelowe powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też zmienne warunki atmosferyczne, a to oznacza, że nie mogą ulegać korodowaniu. Dlatego należy wybierać takie, które posiadają zabezpieczenia w postaci ocynkowania. Dla zwiększenia trwałości, warto wybrać bramę, która jest dodatkowo pomalowana proszkowo. Do wyboru są różne kolory. Można zdecydować się na tradycyjną zieleń, surowy grafit czy też bramy w kolorze brązowym lub czarnym. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.    

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *