fbpx
Dom

Centralny odkurzacz, mop parowy i inne urządzenia ułatwiające sprzątanie

• Zakładki: 125


Zadania takie jak odkurzanie, ścieranie kurzu czy mycie podłóg to jedne z najczęstszych czynności, jakie wykonujemy w naszych domach. Dla wielu osób sprzątanie jest przykrym obowiązkiem, ale tak naprawdę wcale nie musi nim być! Producenci sprzętów AGD z roku na rok zaskakują coraz nowocześniejszymi rozwiązaniami i innowacyjnymi technologiami. Wszystko po to, by maksymalnie usprawnić i ułatwić domowe porządku. Niektóre modele sprzętów bywają naprawdę drogie, ale nie powinno to zniechęcać konsumentów. Czy warto zainwestować w centralny odkurzacz? Czy robot sprzątający faktycznie jest skuteczny?

Inteligentny i wielofunkcyjny robot sprzątający

Czy bezwysiłkowe odkurzanie jest możliwe? Jak najbardziej, a zapewni je robot sprzątający dostępny w wielu modelach. Na rynku znajdziemy urządzenia odkurzające lub z funkcją odkurzania oraz mycia podłóg. Poza tym do wyboru są także wysoce zaawansowane roboty wyposażone w czujniki wykrywające stopień zabrudzenia. Dzięki temu znacznie zwiększa się skuteczność czyszczenia. Niektóre modele robotów mogą być wyposażone w różnego rodzaju szczotki i specjalne akcesoria umożliwiające czyszczenie każdej podłogi. Innymi natomiast można sterować za pomocą aplikacji mobilnej czy planować harmonogram sprzątania.

System centralnego odkurzania

Centralny odkurzacz to instalacja montowana w ścianach domu, ale równie dobrze sprawdzi się w biurze. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozbawia nas konieczności przenoszenia ciężkiego urządzenia z miejsca na miejsce. Na całą instalację składa się wiele elementów, a jednymi z najważniejszych są jednostka centralna oraz gniazda ssące umieszczone w różnych punktach w domu. Całość złączona jest rurociągiem i tworzy spójny system. Zalety, jakie posiada centralny odkurzacz, bez przerwy zwiększają zainteresowanie inwestycją w tę instalację. Można wśród nich wymienić takie aspekty jak cicha praca, wygoda oraz skuteczność.

Mop parowy

Niezwykle ciekawym urządzeniem usprawniającym sprzątanie jest mop parowy. Jego działanie oparte jest na czyszczeniu za pomocą gorącej pary wydostającej się z mopa pod ciśnieniem. Warto zaznaczyć, że nie używa się przy tym żadnych detergentów. Tego rodzaju mopy swoje zastosowanie znajdują oczywiście w myciu podłóg. Z mopem parowym szans nie mają nawet silne zanieczyszczenia. Są one błyskawicznie rozpuszczane i usuwane. Do parowych mopów bez problemu można dokupić rozmaite akcesoria, które jeszcze bardziej zwiększą ich funkcjonalność.

Producenci urządzeń gospodarstwa domowego co rusz prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych sprzętów. Faktem jest, że w wielu sytuacjach okazują się one niesamowicie przydatne.

Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Rekuperacji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
50 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *