fbpx
Różne

Chf Kancelaria Prawna adwokaci i radcowie


Jeżeli jesteś frankowiczem i szukasz profesjonalnej pomocy prawnej, to dobrze trafiłeś. Jesteśmy kancelarią prawną (chf) składającą się z adwokatów i radców, która od ponad 5 lat specjalizuje się w tzw. sporach frankowych. Dziś chcemy opowiedzieć Państwu więcej o nas, naszych sukcesach, modelach działania oraz wynagradzaniu. Sami byliśmy frankowiczami i wiemy, jak skutecznie pozbyć się kredytu. Zapraszam do lektury!

Kancelaria dla frankowiczów 

Nasz kancelaria C/O działa nieprzerwanie od 2018 roku. Usługi prawne świadczymy jednak od ponad 15 lat (najpierw w formie jednoosobowej działalności a później w formie spółki)

Już w rok po założeniu kancelarii udało się nam znaleźć w prestiżowym rankingu kancelarii organizowanym przez Rzeczpospolita, zajmując zaszczytne 29 miejsce. 

W czym się specjalizujemy?

Naszą główną specjalizacją są sprawy frankowe oraz spory z bankami (reprezentujemy kredytobiorców w sporach dotyczących wadliwych kredytów złotowych /wibor, sankcji kredytu darmowego). Oprócz tego prowadzimy sprawy upadłościowe zarówno w stosunku do konsumentów jak i przedsiębiorców. 

Rok 2019 to dla naszej kancelarii prawnej chf rok wielkiego rozwoju. Coraz więcej osób zainteresowanych tematyką kredytów zaczyna zgłaszać się do nas i decydować na pozew. W 2019 roku spotkaliśmy się z ponad 180 frankowiczami z całego kraju.

Lata 2020- 2023 rok to prawdziwy “wystrzał” spraw frankowych. Do naszej kancelarii zgłaszają się tysiące frankowiczów. Ponad 1200 osób decyduje się na to, aby mec. Daniel Ostaszewski reprezentował ich w sporze z bankiem.

Nasza kancelaria prawna chf, pomaga frankowiczom w walce z bankami m.in. PKO BP, PKO SA, Getin, Fortis (BNP Paribas), BPH (w tym Ge Money) Polbank (Raiffeisen), Millenium a nawet Svenska Handelsbanken. 

Do końca 2023 roku uzyskujemy ponad 350 wyroków. W tym czasie odbywamy ponad 1700 rozpraw i posiedzeń. 100 % prawomocnych wyroków jest korzystnych na rzecz naszej klientów. 

Ponad 500 frankowiczów, którzy zaufali naszej kancelarii, nie płaci już rat w czasie trwania sporu. Wszystko dzięki postanowieniom o udzieleniu zabezpieczenia. 

Oprócz tego wiele spraw udaje się zakończyć ugodą. Banki coraz chętniej decydują się na zakończenie sporu w sposób polubownym. Po tym jak Banki przegrywają przed TSUE sprawę o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału, a następnie waloryzację wiadomo już, że frankowicz musi rozliczyć się wyłącznie z kapitału. To zmusza bank do oferowania coraz lepszych propozycji ugodowych. W niektórych bankach- np. mbank umorzenie salda zadłużenie to już minimum. 

Działania kancelarii prawnej chf

Oprócz prowadzenia spraw sądowych, angażujemy się w działalność edukacyjną, medialną, a także akcje pro bono. Nasi prawnicy zapraszani są do licznych programów telewizyjnych, a także udzielają wywiadów dla prasy prawniczej. W mediach opowiadamy o najnowszych wydarzeniach w sprawach frankowych, omawiamy orzeczenia i trendy w judykaturze. Jesteśmy jedną z kilku kancelarii, która bezpłatnie w imieniu setek klientów złożyła skargę na decyzję BFG o przymusowej restrukturyzacji Getin Bank. Pomogliśmy setkom frankowiczów w zgłoszeniu wierzytelności.

Działania naszej kancelarii prawnej chf (adwokatów i radców) są nieustannie docenianie. 2 lata z rzędu udaje się nam uzyskać 1 miejsce w rankingu Orły Prawa, plebiscytowi na najlepiej ocenianą kancelarie w kraju. 

Nasz blog dot. tematyki frankowej, jest jednym z najbardziej poczytnych blogów w Polsce. Miesięcznie czyta nas nawet 15 000 osób. 

Jesteśmy dumni z tego jak wiele wspólnie osiągnęliśmy. 

Pytanie, które często Państwo zadajecie: gdzie działa Państwa kancelaria prawna CHF? Odpowiadamy. Działamy na terenie całego kraju. Nasze główne oddziały kancelaria prawna CHF znajdują się w Poznaniu, Warszawie oraz Bydgoszczy co pozwalają nam prowadzić sprawy na terenie całej Polski. Obecnie większość spraw odbywa się w formie zdalnej, pozwala to na osobisty udział naszych prawników w niemal każdej sprawie. 

Bezpłatna analiza umowy CHF

Przed skorzystanie z usług prawnych naszej kancelarii zawsze odbywamy z klientem rozmowę- wyjaśniamy proces, wskazujemy na ryzyka oraz opisuje przebieg postępowania.

Konsultacja trwa około 15- 30 minut. Przeprowadzamy ją w formie zdalnej, telefonicznej oraz osobistej. Pamiętaj nie każda umowa chf jest wadliwa. Dlatego przed skierowaniem sprawy do sądu trzeba ją ocenić, a także dokładnie zbadać stan faktyczny. 

Nasza Kancelaria prawna prowadzi sprawę frankową na każdym etapie procesu.

  • etap przedprocesowy – pozyskanie dokumentacji, analiza, wycena, wezwanie do zapłaty, reklamacje- zazwyczaj około 10 h pracy
  • etap procesowy do prawomocnego wyroku – reprezentowanie przed sądem I i II instancji- nawet 200 h pracy 
  • etap procesowy po prawomocnym wyroku – reprezentacja przed Sądem Najwyższym- około 30 h pracy
  • rozliczenie z bankiem – wezwanie do zapłaty, potrącenie, porozumienie kompensacyjne około 10 h pracy
  • etap egzekucyjny, wykreślenie hipoteki- około 15h pracy

Wynagrodzenia kancelarii

Posiadamy kilka modeli wynagradzania: z niższą opłatą wstępną i wyższym sucess fee i na odwrót. Każda sprawa jest wyceniana indywidualnie. Umożliwiamy płatność ratalną. 

Nie prowadzimy spraw za darmo. Jest to nie tylko sprzeczne z etyką, ale i również naszymi wartościami. Uważamy, że za pracę przez wiele lat należy się wynagrodzenie. Zatrudniamy najlepszych prawników od spraw finansowych, ekonomistów oraz analityków. Chcemy, aby Państwa sprawy prowadzili profesjonaliści. Stawiamy na jakość oraz komunikatywność. Decydując się na współpracę z nami, wiecie Państwo, kto będzie prowadził Państwa sprawę. 

Przestrzegamy przed wszystkimi pośrednikami, którzy obiecują prowadzenie spraw za darmo, a na końcu wystawiają rachunki na dziesiątki tysięcy złotych. Wysokie koszty takich pośredników to jednak niejedyny minus współpracy z takim podmiotem. Pamiętaj. Sprawy frankowe są bardzo trudne- nie daj sobie wmówić, że każda sprawa jest taka sama. To nieprawda. Jeżeli raz przegrasz proces, nie będzie możliwości ponownego pozwania banku. 

Warto zaufać profesjonalistom. Pełne zaangażowanie, indywidualne podejście do sprawy oraz najwyższa staranność – to podstawowe zasady, jakimi kierujemy się w swojej praktyce, jako adwokaci i radcowie prawni. Zapraszamy do kontaktu. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
1 wyświetlenie
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *