fbpx
Łazienka

Co nosić ze sobą w kosmetyczce?

• Zakładki: 68


Radzimy, co włożyć do kosmetyczki, którą zabierasz ze sobą do pracy, szkoły albo na uczelnię. Co będzie najpotrzebniejsze? Jak spakować wszystkie rzeczy? W kosmetyczce nie muszą być wyłącznie kosmetyki. Możesz tam spakować również inne produkty.

Kosmetyki

W okresie zimowym przyda Ci się balsam do ust, ponieważ mróz i wiatr to trudne warunki dla skóry, a one są bardziej narażone na ich niekorzystne działanie ze względu na swoją wrażliwość. Nie posiadasz go? Schowaj do kosmetyczki tłustą szminkę lub błyszczyk – one też ochronią Twoje usta. Od czasu, kiedy zawitała do nas pandemia, częściej dezynfekujemy ręce, przez co powinnyśmy nawilżać je kremem do rąk. Istnieje alternatywa dla małych kosmetyczek – uniwersalny krem, jakim posmarujesz usta, ale też twarz, czy dłonie. Oczywiście niewielka buteleczka żelu dezynfekcyjnego również może być przydatna w niektórych sytuacjach. Twoja cera jest tłusta? Kup sobie niewielkich rozmiarów puder z aplikatorem, albo bibułki matujące. Noś ze sobą również dezodorant, mgiełkę zapachową, albo perfumy. Nie musisz martwić się o pojemność Twojej kosmetyczki – dostępnych jest wiele miniaturowych opakowań, np. jako odlewki perfum.

Produkty higieniczne

Zawsze miej ze sobą paczkę chusteczek – nawet nie wiesz kiedy Ci się przydadzą. Najlepiej również schować do kosmetyczki kilka podpasek lub tamponów. Dzięki temu będziesz spokojniejsza i unikniesz przykrej niespodzianki. Zastanów się również nad noszeniem ze sobą podróżnej, niewielkiej paczki chusteczek nawilżanych. Warto mieć dodatkową maseczkę ochronną, w razie, gdyby ta, którą masz na twarzy zgubiła się bądź zabrudziła.

Mini apteczka

Zażywasz codziennie leki i boisz się, że zapomnisz o nich w domu? Spakuj jeden blister, by móc je spożyć również w pracy, pociągu czy szkole. Dobrze jest też mieć kilka tabletek przeciwbólowych – nawet jeśli Ty nie będziesz ich potrzebować, to może koleżankę lub kolegę rozboli głowa i zapyta Ciebie, czy masz. Koniecznie pamiętaj o lekach, które musisz mieć zawsze ze sobą, jeżeli chorujesz np. na astmę lub cukrzycę. W razie złego samopoczucia poinformuj pomagającą Ci osobę, gdzie je masz. Mogą być przydatne również w przypadku wezwania karetki pogotowia – ratownik będzie mógł zobaczyć co zażywasz. Ponadto w naszej codziennej kosmetyczce włożonej do torebki nie powinno zabraknąć plastrów idealnych na skaleczenia i odciski.

Zadbaj o swoje naturalne piękno

Dobrze spakowana kosmetyczka jest niezwykle istotna i może pomóc nam w codzienności. Nawet mężczyźni powinni nosić ze sobą niektóre z wyżej wymienionych produktów, ponieważ i dla nich mogą okazać się niezbędne. Nie musisz jednak zabierać ze sobą całego stosu kosmetyków – wybierz te najpotrzebniejsze, rozejrzyj się za ich miniaturami. Skomponuj zawartość swojej kosmetyczki i już nigdy nie martw się, że nie zabrałaś jakiejś ważnej rzeczy.

Przy tworzeniu tego tekstu współpracowaliśmy z Perfumerią Kalaaps – kalaaps.pl.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
67 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *