fbpx
Porady

Domofon do furtki – który wybrać, który będzie najlepszy

• Zakładki: 13


Domofon do furtki powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i na warunki atmosferyczne. Obecnie coraz częściej wybiera się domofony bezprzewodowe ze względu na funkcjonalność  oraz łatwość montażu. Nie potrzeba żadnych przewodów i narzędzi, aby założyć urządzenie. Im większa odległość od domu do bramy, tym lepszy domofon będzie potrzebny. Niestety w wielu przypadkach takie domofony okazują się za słabe i łączność staje się utrudniona.

Na co zwracać uwagę przy wyborze domofonu

Zawsze dokładnie czytaj specyfikację produktu, aby jak najlepiej dopasować go do swoich potrzeb i warunków technicznych. Sprawdź jakość materiałów, z których został wyprodukowany domofon do furtki oraz odporność na warunki atmosferyczne. Jeśli te parametry będą odpowiednie, to i tak zapewnij urządzeniu osłonę. Nawet niewielki daszek ochroni domofon przed wiatrem .,śniegiem i deszczem, co na pewno wpłynie pozytywnie na jego pracę. 

Kolejne elementy, na które musisz zwrócić uwagę, to zasada funkcjonowania domofonu do furtki. Większość urządzeń działa na WiFi, ale niektóre pracują w oparciu o inne fale, np. radiowe. Zastanów się, czy będziesz potrzebować rozbudowanej wersji domofonu o kamerę. Dla wielu osób to praktyczny dodatek, który wzmacnia bezpieczeństwo domowników. Inni w ogóle nie potrzebują kamery, uznając ją za niepotrzebny dodatek. Warto rozważyć kupno domofonu, który mogą otwierać domownicy przy pomocy karty magnetycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby wstawania, aby nacisnąć guzik. Ta funkcja na pewno przyda się w domach, w których mieszka więcej niż dwie osoby. 

Funkcje niestandardowe w domofonach

Zaawansowane modele domofonów zaopatrzone są w inne funkcje, które mają swoich zwolenników. Na rynku dostępne są urządzenia, które umożliwiają zdalne otwieranie bramy z domu. Jeśli przyjmujesz wielu gości lub po prostu szukasz wyjątkowego komfortu, taki domofon jest idealny dla Ciebie. Druga opcja, na którą warto zwrócić uwagę, to wideorejestowanie. Oprócz tego, że masz kamerę w wideofonie, dodatkowo możesz nagrywać obraz. Jeśli wybierzesz takie urządzenie, sprawdź, jak pojemną ma pamięć. Jeżeli możliwości zapisu będą nieduże, wtedy fa funkcja jest niepraktyczna. Przy małej pamięci zweryfikujesz jedynie mały wycinek obrazu z czasu Twojej nieobecności  w domu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Twoja Brama.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
11 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *