fbpx
Różne

Domy inteligentne dla oszczędnych czy wygodnych?

• Zakładki: 15 • Komentarz: 5


d12

Domy inteligentne

Popularność domów inteligentnych wciąż wzrasta. W Polsce coraz więcej osób inwestuje w tego typu rozwiązania, choć wciąż liczba osób cieszących się życiem w domu inteligentnym jest znikoma w skali kraju. Dlaczego? Co wpływa na brak zachłyśnięcia się nowymi technologiami?

Wiele osób wciąż się zastanawia – czy to na pewno jest zdrowe? Czy dom, aby na pewno powinien być inteligentny? Czy to nie za dalekie odejście od natury? Rozterki wynikają również z kwestii finansowych i użyteczności. Mimo, że obecnie koszt domu inteligentnego jest już bardziej przystępny niż w przeszłości, to wciąż nie są to małe pieniądze. Koszty budowy tego typu domy potrafią wzrosnąć o 1/4 całej inwestycji. Ale przecież domu nie buduje się co chwilę. Może jednak warto zainwestować nieco więcej, by w przyszłości nie martwić się o reinstalowanie systemów?

Co tak właściwie zapewni nam dom inteligentny?

Przede wszystkim możliwości zarządzania zasobami cieplnymi i energetycznymi domu, zdalne ustawianie temperatury, jak i zarządzanie systemem wentylacji. Dom inteligentny to również wzmożone zabezpieczenia w przypadku, gdy domownicy wyjeżdżają na wakacje. System domu inteligentnego dziś już nie jest luksusową wygodą dla wybranych. To system oszczędnościowy. Kiedy Ty masz na głowie codzienne obowiązki, system zainstalowany w domu dokonuje pomiarów temperatury w pomieszczeniach za pomocą specjalnych czujników. Można także ustawić harmonogram, dzięki któremu podczas nieobecności domowników system będzie tylko podtrzymywał optymalną temperaturę, a przed powrotem podgrzeje ją do preferowanych warunków.

Czy warto inwestować?

Komputery w życiu codziennym to przyszłość. Świat się zmienia, nasze życie również. Dzięki takim systemom, jakie oferują firmy tworzące domy inteligentne, będziemy żyć inaczej, czy gorzej czy lepiej – oceńcie sami. Z pewnością są to systemy działająca na rzecz wygodnego i oszczędnego życia. A wy, co o tym myślicie? Chcielibyście mieszkać w takim inteligentnym domu, który sam ocenia czy jest Ci za ciepło czy za zimno?

comments icon5 komentarzy
5 komentarze
15 wyświetleń
bookmark icon

5 thoughts on “Domy inteligentne dla oszczędnych czy wygodnych?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane