fbpx
Różne

Drewno w domu

• Zakładki: 22 • Komentarz: 4


Dlaczego warto aranżować wnętrze z elementami drewnianymi?

Coraz więcej drewna pojawia się w naszych domach. Era betonu i plastiku dobiega końca. Rozpoczyna się coś nowego, bazującego na powrocie do natury. Świadomiej podchodzimy do tematu ekologii i troski o nasze środowisko, stawiamy na eko-produkty, eko-żywność i slow life. A za tym idą zmiany w naszej domowej przestrzeni. Ostatnio pojawiły się elementy drewniane, które zawojowały serca zainteresowanych urządzaniem wnętrz.

drewniany dom

I co wy na to?

Trwałe elementy drewniane

To taki żart. Nie o takie elementy drewniane się rozchodzi. Chciałem zwrócić uwagę na ciekawe zdobienia ścian, wykonane za pomocą drewnianych małych krążków równo obok siebie osadzonych, wyszlifowanych i pomalowanych delikatnym lakierem naturalnym. Taka ściana sprawia, że przestrzeń staje się przytulna i nabiera domowej magii. Dziś można zakupić panele ścienne wykonane z pni drzew, które w łatwy sposób samodzielnie zamontujecie na ścianie. To nowoczesne rozwiązanie zastępujące ulubioną kiedyś drewnianą boazerię. Zmorę komunistycznej mody.

drewno w domu

Elementy drewniane pojawiają się coraz częściej w naszych kuchniach. Nasze blaty tworzone są z odpowiedniej twardości drewna, które zastępuje różnego rodzaju blaty ceramiczne lub plastikowe. Blaty drewniane są odporne, wygodne i łatwe w pielęgnacji. Prezentują się niesamowicie. Ich jedyną wadą jest cena – za odpowiednie drewno niestety trzeba słono zapłacić. Ale estetyka kuchni zmienia się od razu…

Ościeżnice i drzwi drewniane

Najważniejsze elementy determinujące przestrzeń to drzwi i ich ościeżnice. Na rynku możecie znaleźć wiele różnych produktów. Jednak, aby posiadać prawdziwe, drewniane drzwi (zrobione z drewna w 100%, a nie oklejone naturalną okleiną), najprawdopodobniej będziecie musieli udać się do stolarza. Tak. Rzemieślnika. Który na zamówienie wykona dla Was najwspanialsze drzwi. Najlepiej do tego celu wybrać drewno bukowe – nie tak kruche jak sosna, a nie tak drogie jak dąb. Drzwi i ościeżnice to duch domu, warto im poświęcić nieco czasu.

pexels-photo-277770

Meble drewniane, czyli klasyka gatunku

Dzieci pokolenia IKEA nie będą już wiedziały czym są drewniane meble. A są one prawdziwą wartością. W szczególności te, które powstały z legalnie wyciętych drzew ku temu przeznaczonych, nie zostały zamazane szkodliwymi lakierami i emulsjami. Trudno jest znaleźć prawdziwe meble drewniane, powstające w małych zakładach stolarskich. Jeśli już się decydujecie na zakup drewnianego wyposażenia domu to przeznaczcie na ten cel większą sumę. Kupcie meble z dobrej jakości drewna, wyprodukowane w odpowiedni sposób. Na rynku mnóstwo jest tak zwanych pół produktów. Czyli mebli drewnianych, które obok drewna nawet nie leżały. Pamiętajcie, by nie kupować, bo jest najtaniej, tylko dlatego, że jest najlepiej. Tylko w taki sposób wybrane meble będą dla Waszego domu ozdobą.

Powrót drewna to powrót natury

Tak. Poniekąd tak jest, że współczesny trend do montowania elementów drewnianych w domu, eko life jest wynikiem naszej głębszej potrzeby kontaktu z naturą. Utracony przez nieuważność, kontakt ten warunkuje nasze dobre życie.

A wy.. Jakie elementy drewniane wprowadzacie do swojego domowego zacisza? Macie jakieś pomysły jak wykorzystać drewno w domowych aranżacjach?

 

comments icon4 komentarze
4 komentarze
236 wyświetleń
bookmark icon

4 thoughts on “Drewno w domu

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane