fbpx
Dom

Elewacja dumą domu

• Zakładki: 12


Urządzając dom zależy nam na tym aby był efektowny i funkcjonalny. Nie mam tu na myśli wyłącznie wnętrza, zastosowania nowoczesnych rozwiązań czy wysokiej klasy materiałów. Powszechnie wiadomo, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Okazuje się, że jest tak nie tylko w relacjach międzyludzkich. Domy także oceniamy spoglądając na nie z zewnątrz – w środku stan może być surowy, ale i tak możemy być pod jego wrażeniem. Przynajmniej do momentu aż nie przekroczymy progu domu. Co przykuwa naszą uwagę? Na pewno jego wielkość, kształt, zamysł architekta. Ważny jest również element bez którego dom nie może się obejść – elewacja. Jej wykończenia mogą być różne. W tym celu skorzystać można z szerokiej palety tynków, cegieł czy też kamieni. Ostatnimi czasy powróciła także moda na elewacje drewniane – znajdziesz je tutaj: http://www.podlogilodz.pl/.

Drewno dobre na wszystko

Elewacja drewniana to jedna z najstarszych metod ochrony ścian zewnętrznych . Aktualnie  znowu jest doceniana i cieszy się duża popularnością. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na aspekt wizualny. Drewno przywodzi same pozytywne skojarzenia. Pewność, bezpieczeństwo, stabilizacja – z tymi wartościami utożsamiany ten materiał. Decydując się na drewniane wykończenie zewnętrzne istotna jest świadomość, że jest to wytwór natury. W tego typu elewacjach nie ma większych problemów z zachowaniem czystości. To duża zaleta, biorąc pod uwagę, że największymi mankamentami tynku czy cegły jest osiadający brud. Elewacje drewniane są na niego mniej podatne. Wiele osób uważa, że drewno jest mało wytrzymałe i po pewnym czasie np. zmieni swój kolor pod wpływem promieni słonecznych. Warto jednak wspomnieć o tym, że elewacje drewniane można impregnować za pomocą specjalistycznych preparatów. W efekcie, powierzchnia zachowa swój naturalny kolor i będzie cieszyła oczy przez naprawdę długi czas.

Elewacja z modrzewia syberyjskiego

Gdy zdecydujemy się już na drewnianą elewację, musimy wybrać odpowiedni rodzaj materiału. Chcemy, aby w parze z estetyką szła odpowiednia wytrzymałość. Odporność również jest niezwykle ważna. Porywisty wiatr, obficie spadający śnieg, palące słońce – warunki atmosferyczne naprawdę potrafią dać się we znaki. Bardzo dobra opinią cieszy się modrzew syberyjski. Już sama jego budowa sprawia, że sprawdzi się on doskonale przy elewacjach. Modrzew syberyjski jest wąskosłoisty. Dzięki temu nie chłonie on wody oraz wilgoci. Zawarte w nim naturalne olejki skutecznie odstraszają wszelkiego rodzaju owady oraz chronią drzewo przed pleśnią . Elewacja z modrzewia syberyjskiego będzie służyć przez wiele lat. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest fakt, że rosyjskie dwory szlacheckie zbudowane z tego materiału powstały 800 lat temu. Co więcej, nadal mają się dobrze!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *