Elewacja

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
Trąk

Elewacja

Post autor: Trąk »

Elewacja może odzyskać swój dawny blask - wystarczy użyć odpowiednich środków i sprzętu. Jest to zdecydowanie lepszy wybór niż malowanie - proces trwa krócej, a efekty są identyczne. Zdecydowanie warto taki proces powtarzać cyklicznie, aby zachowywać świeżość elewacji. Im dłużej zwlekasz - tym gorzej dla twojej elewacji. Ja korzystałem z usług firmy Elevatio - przed podjęciem zlecenia dostałem masę informację przez telefon podczas rozmowy

Sprawdź więcej informacji tutaj na stronie dedykowanej myciu elewacja w Sosnowcu - https://www.elevatio.pl/mycie-elewacji-sosnowiec - jeśli jesteś z innego miasta/obszaru - sprawdź listę miast w których działa firma
Awatar użytkownika
darty1
Posty: 36
Rejestracja: 12 wrz 2019, 8:38

Re: Elewacja

Post autor: darty1 »

Wybór elewacji jest bardzo istotny. Warto wybierać takie materiały, które zaoszczędzą nam kosztów i dodatkowej pracy jeśli chodzi o odświeżanie czy renowację. Taka elewacja powinna być odporna na działanie czynników atmosferycznych oraz mieć odpowiednią wytrzymałość, być odporna na uszkodzenia. Dla mnie taką elewacją są bloczki Tom od Jońca. Z powodzeniem można je stosować u siebie, ale też w różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej ze względu ja wysoką jakość i trwałość. Wizualnie też ciekawie się prezentuje.
Awatar użytkownika
mloda2
Posty: 361
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:52

Re: Elewacja

Post autor: mloda2 »

Dobrze dobrana płyta elewacyjna to zdecydowanie podstawa, jeśli myślisz o budowie własnego domu czy remoncie. Warto zatem poszukać czegoś naprawdę godnego uwagi i zainteresowanie zarazem, aby móc trafić na rzecz bardzo dobrą jakościowo. Polecam zatem zajrzeć na stronę https://skb-strefa-kamienia.pl/plytki-elewacyjne/ gdzie na pewno utrafisz coś ciekawego.
Pawełek

Re: Elewacja

Post autor: Pawełek »

Bo sztuką jest dekoracja a Twój dom jej dziełem.. Dlatego postaw na Decor system https://decorsystem.pl/wizualizacja-szt ... ,c228.html, jeśli chcesz uczynić swój dom niepowtarzalnym. Mają też gotowe zestawy elewacyjne sztukaterii elewacyjnej stworzone w celu ułatwienia zakupów. Świetna stronka- bardzo pomocna obsługa.
Dąbska

Re: Elewacja

Post autor: Dąbska »

Mi podoba sie rozwiązanie w formie płytek elastycznych klinkierowych, czy jak je tam nazwać :) Robi to firma http://elastolith.pl/ z Holandii. Bardzo fajny materiał i każda płytka jest inna. Ręcznie robiona. Mi pierwszy raz to rozwiązanie wpadło w oko, jak robili renowacje EC1 w Łodzi. I tam właśnie zastosowali te płytki. A to było 10 lat temu. I nadal jest. Wiec to świadczy też o trwałości tego rozwiązania.
Sebastianż

Re: Elewacja

Post autor: Sebastianż »

Jeśli mówimy o estetyce i trwałosci to jest internet, dzięki któremu możemy po prostu dokładnie sprawdzić, jaką odpornością i trwałością charakteryzuje sie dany materiał, wtedy można podjąć świadomą decyzję. Tu macie bardzo przydatny filmik https://www.youtube.com/watch?v=JDdTawm ... Ceg%C5%82y
niecć

Re: Elewacja

Post autor: niecć »

U nas trzeba było robić ją od nowa, bo zdecydowaliśmy się na termoizolację naszego domu. Akurat ociepleniem zajęła się firma Rajkom Bud ze Zgorzelca http://rajkombud.pl/ i poradzili sobie świetnie. Ich oferta jest szeroka, a ich specjaliści mają doświadczenie. Zdecydowanie warto skorzystać z ich usług, mają korzystne ceny, prace wykonali w terminie, jaki wcześniej ustaliliśmy, bez problemu się z nimi dogadaliśmy, polecam.
dinaś

Re: Elewacja

Post autor: dinaś »

Jak już postawicie dom, polecam rozważyć zakup powłoki ochronnej do elewacji. Mam konkretnie na myśli produkt od https://www.tytancoat.com/pl/produkty/tytan-coat-house/. Ich zaawansowane rozwiązania pozwalają na utrzymanie elewacji w świetnej czystości, a dodatkowo na zabezpieczenie jej powierzchni przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi.
Kuźniar

Re: Elewacja

Post autor: Kuźniar »

My chcieliśmy totalnie odmienić nasz stary dom. Zrezygnowaliśmy ze starego klinkieru, wszystko zerwaliśmy do murów. Ociepliliśmy dom i otynkowaliśmy. Dodatkowo zdecydowaliśmy się jako element ozdobny na deski opalane elewacyjne, które znaleźliśmy w ofercie https://customzole.pl/technika/. Bardzo nam pasują do wizji, jaką chcemy zastosować u nas. Takie nowoczesne rozwiązanie i dodatkowa dekoracja. Jak dla mnie pomysł idealny.
Konował

Re: Elewacja

Post autor: Konował »

Kuźniar jak mieliście klinkier, to mogliście przywrócić taki sam wygląd. Na pewno w płytkach od Elastolith byście dobrali odpowiedni kolor, który byłby podobny, albo nawet identyczny. A jakbyście chcieli zmienić, to w gamie 10 tysięcy kolorów na pewno coś byście znaleźli. I nie ma się czego obawiać, bo to co pokazuje film we wpisie Sebastianż to tak naprawdę nie wiadomo o jakim materiale mowa. Jakiej firmy. Gdyby płytki Elastolith były nietrwałe, to nie byłby na elewacji EC1 w Łodzi tak długo. Renowacje robiono w 2010 roku i cały czas świetnie to wygląda. Czyli już 11 lat.
Łukasz Bobek

Re: Elewacja

Post autor: Łukasz Bobek »

Ja też spotkałem się ze sztukaterią styropianową w domach w Anglii i uważam, że jest to świetny dodatek do wnętrz. U Polskiego producenta Decor System można też zamówić listwy przysufitowe led https://alukal.com.pl/. Mają bardzo duży wybór ciekawych rozwiązań jeśli chodzi o sztukaterię! Fajna sprawa.
mały gucio

Re: Elewacja

Post autor: mały gucio »

Wyjątkowość sztukaterii polega przede wszystkim na estetyce i harmonii nawiązującej do starożytności https://kuzniabatory.pl/ w której przepych i blask greckich metropolii opierał się na dbałości o każdy szczegół. Rzeźbione, misternie udekorowane dekory są łatwe do montażu i wyglądają bardzo stylowo we wnętrzach tradycyjnych, klasycznych, eklektycznych czy nowoczesnych. W połączeniu z kolorem, obrazami oraz drewnianą podłogą, sztukateria może stworzyć naprawdę oryginalną dekorację ściany.
ramża

Re: Elewacja

Post autor: ramża »

Trąk pisze: 27 maja 2021, 12:26 Elewacja może odzyskać swój dawny blask - wystarczy użyć odpowiednich środków i sprzętu. Jest to zdecydowanie lepszy wybór niż malowanie - proces trwa krócej, a efekty są identyczne. Zdecydowanie warto taki proces powtarzać cyklicznie, aby zachowywać świeżość elewacji. Im dłużej zwlekasz - tym gorzej dla twojej elewacji. Ja korzystałem z usług firmy Elevatio - przed podjęciem zlecenia dostałem masę informację przez telefon podczas rozmowy

Sprawdź więcej informacji tutaj na stronie dedykowanej myciu elewacja w Sosnowcu - https://www.elevatio.pl/mycie-elewacji-sosnowiec - jeśli jesteś z innego miasta/obszaru - sprawdź listę miast w których działa firma
Zadania w kwestii elewacji są naprawdę różne, ale wydaje mi się, że takie https://ropeexpert.pl/malowanie-elewacji/ malowanie jest najczęściej wybieraną opcją. Nie chce nam się samodzielnie naginać i malować tak dużej przestrzeni. A tego rodzaju firmy na pewno mogą pracować dla nas i to bez żadnego problemu.
bejbiś701

Re: Elewacja

Post autor: bejbiś701 »

mały gucio pisze: 04 lis 2021, 20:51 Wyjątkowość sztukaterii polega przede wszystkim na estetyce i harmonii nawiązującej do starożytności ... w której przepych i blask greckich metropolii opierał się na dbałości o każdy szczegół. Rzeźbione, misternie udekorowane dekory są łatwe do montażu i wyglądają bardzo stylowo we wnętrzach tradycyjnych, klasycznych, eklektycznych czy nowoczesnych. W połączeniu z kolorem, obrazami oraz drewnianą podłogą, sztukateria może stworzyć naprawdę oryginalną dekorację ściany.
Ja zastanawiam się, co wybrać

___
http://hotelbonifacio.pl/dla-biznesu/sale-konferencyjne
ODPOWIEDZ