Fundamenty Pośrednie co radzicie ?

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
Awatar użytkownika
Ritos
Posty: 84
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:59

Fundamenty Pośrednie co radzicie ?

Post autor: Ritos »

Co możecie mi powiedzieć w temacie stosowania czegoś takiego jak fundamenty pośrednie. Jak się to sprawdza w praktyce? Znacie firmy które są godne polecenia i wykonują fundamenty pośrednie? Co możecie doradzić w tym temacie?
Awatar użytkownika
pianka
Posty: 90
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:54

Re: Fundamenty Pośrednie co radzicie ?

Post autor: pianka »

A czy znaleźliście już firmę, która specjalizuje się w wykopach pod fundamenty? Jeśli nie to odsyłam do strony firmy Warszawski Kopacz. Tam znajdziecie wszystkie informacje na temat ich działalności.
Awatar użytkownika
SebastianEl
Posty: 196
Rejestracja: 21 wrz 2019, 15:36

Re: Fundamenty Pośrednie co radzicie ?

Post autor: SebastianEl »

A czy wybraliście już hydroizolację do fundamentów swojego domu? Jeżeli jeszcze nie, to także polecam zwrócić uwagę na ten aspekt który pozwoli zachować najwyższą jakość i jednocześnie bezpieczeństwo. My z polecenia fachowców postawiliśmy na materiał od WaterBlock, a dokładnie WB Duo Flex który zdecydowanie mogę Wam polecić ze względu na wysoką wydajność, trwałość i zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi w tym promieniowanie UV.
Awatar użytkownika
Kasiak77
Posty: 594
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:33

Re: Fundamenty Pośrednie co radzicie ?

Post autor: Kasiak77 »

Witam,mysle,ze dobre przygotowanie terenu pod budowe domu jest bardzo wazne,a wręcz najwazniejsze. Sama terazposzukuje takiej firmy. Wiele czytalam o nich https://www.flize-gres.pl/roboty-ziemne.html Co o tym sądzicie? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Justyna
Posty: 19
Rejestracja: 05 lis 2019, 11:37

Re: Fundamenty Pośrednie co radzicie ?

Post autor: Justyna »

Fundamenty pośrednie w przeciwieństwie do fundamentów bezpośrednich przenoszą obciążenia z obiektu budowlanego na grunt. Do fundamentów pośrednich zaliczamy pale fundamentowe, mikropale, ściany szczelinowe czy kesony. Jeśli interesuje Cię ta tematyka to warto zajrzeć na stronę https://www.metris.com.pl/p/58,badania_ ... _stalowych gdzie opisano podstawowe badania nośności pali.
ODPOWIEDZ