Oparzenia

Zrób to sam, czyli pomysły, inspiracje i sposoby na DIY. Praktyczny wątek dla domowych majsterkowiczów i kreatywnych umysłów.
Awatar użytkownika
rozmowna
Posty: 88
Rejestracja: 22 mar 2019, 11:51

Oparzenia

Post autor: rozmowna »

Dzień dobry, co znacie dobrego na odparzenia i oparzenia? Dla dziecka i starszej osoby?
Awatar użytkownika
nat
Posty: 98
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:17

Re: Oparzenia

Post autor: nat »

Często spotykamy się z problemem oparzeń, szczególnie teraz, latem . I okazuje się, że nie każdy rodzic wie, jaki opatrunek na rany po oparzeniach zastosować, ani jak przeciwdziałać ich powstawaniu. Oczywiście nie wspominam tutaj o "tradycyjnym" oparzeniu, którego czasem nie możemy uniknąć, a które leczyć trzeba szybko.
Awatar użytkownika
Róża10
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2019, 13:02

Re: Oparzenia

Post autor: Róża10 »

Z oparzeniami osobiście styczności nie miałam, ale widziałam, jak cierpią podopieczni Fundacji Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/ i jakiego wymagają długotrwałego leczenia. To przykre, że takie dzieci nie znając jeszcze życia, muszą doznać tyle cierpienia. Trudno jest mi na to patrzeć, więc postanowiłam, że czas z tym coś zrobić. Teraz wpłacam swoje oszczędności na konto fundacji i zamierzam to robić regularnie.
Awatar użytkownika
parasite
Posty: 49
Rejestracja: 23 mar 2020, 23:48

Re: Oparzenia

Post autor: parasite »

Ja uważam, że warto zainwestować w dobry środek dezynfekujący i tego typu produkt zawsze warto mieć w domowej apteczce. Dobrze też pamiętać, żeby zabrać go ze sobą na wyjazd.
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 43
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:48

Re: Oparzenia

Post autor: foxi »

rozmowna pisze: ↑25 lip 2019, 16:36 Dzień dobry, co znacie dobrego na odparzenia i oparzenia? Dla dziecka i starszej osoby?
Wszystko przede wszystkim zależy jak mocne są to oparzenia, bo może się okazać ,że wizyta u lekarza będzie koniecznością. Są jednak rzeczywiście sytuacje kiedy możemy pomóc sobie sami. Jak będziemy wiedzieć co na oparzenia zastosować to nie dość że udzielimy pierwszej pomocy - co jest często kluczowe przy oparzeniach, to w skrajnym wypadku unikniemy konieczności udania się do lekarza.
Awatar użytkownika
werbena
Posty: 118
Rejestracja: 10 cze 2019, 11:34

Re: Oparzenia

Post autor: werbena »

My stosujemy Octenicare. I dla dzieci i dla dorosłych. Zabieramy ze sobą na wakacje. Jak powiedzmy się słońcem skóra poparzy to też ten krem idzie w ruch. Delikatny ale skuteczny. Ma też inne zastosowania, na odparzenia czy na otarcia, zadrapania. Przydaje się na codzień i co ważne naprawdę fajnie działa.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 531
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:03

Re: Oparzenia

Post autor: mczay »

Ja zawsze po oparzeniach słonecznych i normalnych ratuję się octenicarem. Krem ma działanie odkażające, regenerujące i nawilżające dzięki czemu sprawdza się doskonale.
róża12

Re: Oparzenia

Post autor: róża12 »

Na oparzenia najlepszy jest Octenicare. Bardzo szybko przyniesie ulgę - wiem z doświadcznia. Krem ma działanie odkażające i regenerujące, więc jak będziesz go regularnie smarować w miejscu poparzenia, możliwe że nie zostanie po nim blizna, albo będzie ona niewielka.
Awatar użytkownika
mloda2
Posty: 360
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:52

Re: Oparzenia

Post autor: mloda2 »

Potrzebujesz maść na odparzenia najwyższej jakości? Tego rodzaju produkt przydaje się szczególnie u dzieci i osób wymagającej stałej opieki. Tego rodzaju preparaty służą bardzo dobrze i przynoszą szybką ulgę. Zajrzyj zatem do sklepu internetowego https://inkontynencja.eu/32-masci-na-odparzenia gdzie trafisz na różne produkty. Taka pomoc jest bardzo mocnym wsparciem.
ODPOWIEDZ