Drukarka 3D do zastosowań artystycznych

Pomysły na spędzanie czasu wolnego od obowiązków, dyskusje o pasjach i zainteresowaniach. Chciałbyś nauczyć się gotowania? Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać o wspinaczce? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Dąbrówka
Posty: 50
Rejestracja: 17 wrz 2019, 1:56

Drukarka 3D do zastosowań artystycznych

Post autor: Dąbrówka »

Hej! Poszukuję drukarki 3D, która mogłaby drukować figurki w kolorze. Chcę rozpocząć produkcję różnych figurek i z tego względu poszukuję odpowiedniego sprzętu. Polecacie jakąś drukarkę 3D do tego typu zadań?
Awatar użytkownika
eliot
Posty: 47
Rejestracja: 15 cze 2019, 10:46

Re: Drukarka 3D do zastosowań artystycznych

Post autor: eliot »

Według mnie świetnie mogłaby się sprawdzić Da Vinci Color Mini. Dzięki niej możesz uzyskać ogrom kolorów. Taka drukarka ma również możliwość grawerowania.
Awatar użytkownika
dana
Posty: 32
Rejestracja: 07 maja 2019, 6:01

Re: Drukarka 3D do zastosowań artystycznych

Post autor: dana »

Bardzo dobrej jakości drukarka kolorowa 3D to też Da Vinci Color AIO – w dodatku jest sterowana głosem, co jest jedną z najnowocześniejszych technologii. Cena jest może trochę wyższa, ale według mnie warto w nią zainwestować.
Awatar użytkownika
Zoja
Posty: 48
Rejestracja: 05 lut 2020, 18:54

Re: Drukarka 3D do zastosowań artystycznych

Post autor: Zoja »

Mnie się właśnie marzy taka drukarka, ale na razie muszę jeszcze poczekać z jej zakupem. Myślę, że jak już się zdecyduję, to pewnie poczytam jakiś blog o drukarkach , żeby zapoznać się dokładnie z tym urządzeniem. Przyznam szczerze, że nawet nie wiem, jacy są najlepsi producenci tego sprzętu. A jak już będę chciała zamawiać to pewnie nie będę się mogła zdecydować konkretnie na model :)
Awatar użytkownika
Kellys
Posty: 206
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:32

Re: Drukarka 3D do zastosowań artystycznych

Post autor: Kellys »

Oglądałam filmiki z pracy tych drukarek, wygląda to genialne. To co te drukarki potrafią stworzyć to niejednego by zaskoczyło:) Pewnie w wielu firmach znajdą one świetne zastosowanie. Tak samo mogą wielu z was zainteresować drukarki sublimacyjne. Zastanawialiście się nad zakupem takiej? Na stronie supportart.pl będziecie mogli te kupić, także mają tu prasy termotransferowe do wykonywania nadruków na odzieży.
Awatar użytkownika
agrafka
Posty: 82
Rejestracja: 18 maja 2019, 11:35

Re: Drukarka 3D do zastosowań artystycznych

Post autor: agrafka »

No nie powiem bo widziałam kilka filmików odnośnie takiej drukarki i robi to ogromne wrażenie. Ale jak na razie to ja muszę się skupić na swojej drukarce i w końcu kupić do niej tonery. Bo jednak coraz więcej papierów zbiera mi się do wydrukowania więc najwyższy czas to ogarnąć. Przeczytałam w necie, że w tym sklepie https://www.drukuj24.pl/kategoria/canon-1.html znajdę takie tonery o jakie mi chodzi. Kupowaliście już tam może?
Awatar użytkownika
marzena6
Posty: 72
Rejestracja: 05 lut 2020, 14:33

Re: Drukarka 3D do zastosowań artystycznych

Post autor: marzena6 »

Jak macie zwykla drukarkę to warto zainwestować też w produkty https://www.eko-papier.com tammaice ekologiczny papier i do tego produkty w dobrych cenach do waszej drukarki wiec warto

bakalie suszone
Awatar użytkownika
messa
Posty: 184
Rejestracja: 20 maja 2019, 18:11

Re: Drukarka 3D do zastosowań artystycznych

Post autor: messa »

Na rynku dostępne są bardzo różne rodzaje drukarek. Wybór uzależniony jest między innymi od przeznaczenia takich urządzeń. Zastosowanie drukowania w technologii 3D jest bardzo szerokie. Między innymi mogą to być właśnie drukarki do zastosowań we wzornictwie przemysłowym, architekturze, lotnictwie, medycynie czy w branży spożywczej i to jeszcze nie wszystko. Jednak żeby dane urządzenie działało właściwie to różnego rodzaju akcesoria i części 3D są potrzebne. Są sklepy, które specjalizują się w tego rodzaju urządzeniach i dodatkowym wyposażeniu.
igła32

Re: Drukarka 3D do zastosowań artystycznych

Post autor: igła32 »

Jeśli chodzi o drukarki dzięki którym można drukować różnego rodzaju elementy w technologii 3D to oprócz samego urządzenia potrzebne wam będą akcesoria przydatne do drukarek 3D . Bez takich nie będzie można w pełni wykorzystać danego urządzenia. Na przykład bardzo ważny jest klej adhezyjny, który można będzie aplikować na każdą powierzchnię stołu. Są też dysze czy podkładki adhezyjne. Zawsze jak coś można się poradzić w sklepie, w takim to wiadomo, że się znają na takich urządzeniach i akcesoriach do nich.
ODPOWIEDZ