Adaptacja akustyczna domowego studia nagrań

Zbiór porad i inspiracji dla pasjonatów majsterkowania. Wszystko, co niezbędne do tworzenia projektów DIY.
Awatar użytkownika
malena
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:00

Adaptacja akustyczna domowego studia nagrań

Post autor: malena »

Chcemy stworzyć domowe studio nagrań. Wiadomo, że nie będzie to mega profesjonalne, ale na początek wystarczy. Trochę gramy ze znajomymi i chcemy jakoś rozpocząć karierę w branży. Stad moje pytanie - jak powinna wyglądać adaptacja akustyczna domowego studia nagrań? W co zainwestować na początek? Z góry dzięki za info.
Awatar użytkownika
iwonkaka
Posty: 46
Rejestracja: 01 kwie 2019, 10:53

Re: Adaptacja akustyczna domowego studia nagrań

Post autor: iwonkaka »

Podstawa to chyba ustroje akustyczne i odpowiednie nagłośnienie. Wiem, że tu https://www.mega-acoustic.pl/ masz spory wybór jeśli chodzi o ustroje akustyczne. Sama zamawiałam tak pułapki basowe. Myślę, że jak zadzwonisz do nich i powiesz co planujesz, to pomogą dobrać sprzęty o odpowiednich parametrach. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Grycuk
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2019, 17:21

Re: Adaptacja akustyczna domowego studia nagrań

Post autor: Grycuk »

Dzięki wielkie za sprawdzone porady w tym zakresie. Jestem pewien, że mi się to przyda :)
Pies jest cnotą, która nie mogła zostać człowiekiem.
Awatar użytkownika
Aleksandra84
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2019, 16:42

Re: Adaptacja akustyczna domowego studia nagrań

Post autor: Aleksandra84 »

Zdecydowanie nie potrzebuję takich rzeczy. Mi będzie to jak najbardziej zbędne.
Cóż, tacy są ludzie i takimi musimy ich brać.
Awatar użytkownika
ariana
Posty: 123
Rejestracja: 20 wrz 2019, 23:37

Re: Adaptacja akustyczna domowego studia nagrań

Post autor: ariana »

Oczywiście tutaj akustyka będzie bardzo ważna. Chyba każdy muzyk będzie wiedział dlaczego ;). W każdym razie jeżeli chodzi o mojego znajomego, to takie materiały jak pianka poliuretanowa, kupował tutaj https://www.bitmat.pl/pianka-poliuretanowa . Jest to sklep, który posiada najróżniejsze artykuły izolacyjne, akustyczne.
ODPOWIEDZ