Życie po udarze

Rozmowy na wszelkie tematy związane z lekami, lekarzami, poradniami i chorobami. Porady i opinie.
Awatar użytkownika
pani z domu
Posty: 17
Rejestracja: 25 mar 2019, 13:46

Życie po udarze

Post autor: pani z domu »

Moja teściowa przeszła udar niedokrwienny powikłany zawałem, okazało się też, że ma utrwalone migotanie przedsionków, nadciśnienie i kilka innych chorób przewlekłych. JEst też posunięta w wieku.
Lekarz przepisał jej lek o nazwie Pradaxa, podobno bardzo ważny w leczeniu pacjentów po udarze. Lek ma zapobiegać kolejnym zatorom i zakrzepom. Mam nadzieję, że dzięki niemu teściowa wróci do do dawnej sprawności przynajmniej częściowo.
Awatar użytkownika
sevenpoints
Posty: 528
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: Życie po udarze

Post autor: sevenpoints »

Ja właśnie dlatego dbam o zdrowie, bo również miałem udar. Jeżeli mógłbym coś doradzić, to zachęcam Cię do sprawdzenia strony: lekarze bez kolejki, gdzie jest mnóstwo fantastycznych lekarzy, gotowych do pomocy. Rejestrujesz się online i wybierasz pasującą Ci datę wizyty. Ostatnio poszukiwany przeze mnie był: kardiolog lublin i przyznam wam szczerze, że na tej stronie znalazłem go błyskawicznie.
Awatar użytkownika
Pieczonka
Posty: 80
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:43

Re: Życie po udarze

Post autor: Pieczonka »

Ważne żeby też zapobiegać, dbać o zdrowie każdego dnia i badać się! u mojego taty udało się zapobiec takiej sytuacji bo zrobił kompleksowe badania w medicover szpital https://screening.medicover.pl/ ponad 30 badań i lekarze mogli zacząć szybko leczyć nieprawidłowości
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 144
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:14

Re: Życie po udarze

Post autor: Bodzio12 »

Gdyby ktoś potrzebował wizyty u ortopedy to ja znam i polecam profesora Jarosława Fabiś który przyjmuje w Centrum Medycznym FMC ortopedalodz.pl - ortoped łódź koniecznie zajrzyjcie na stronę tam znajdziecie wszystkie potrzebne informatkę i kontakt.
Awatar użytkownika
Kulka
Posty: 332
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:27

Re: Życie po udarze

Post autor: Kulka »

Moj dziadek jest po udarze a niestety nikt z rodziny nie moze opiekowac sie nim caly czas. Zastanawiamy sie wiec nad odpowiednim miejscem dla niego - chcemy jak najlepiej. Może tak dom seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu ? w sumie to niedaleko mojego miejsca zamieszkania bo w Piotrkowie Kujawskim nieopodal Inowroclawia. Widzę ,że budynek jest dobrze wyposazony a personel specjalnie wyszkolony do opieki nad starszymi. Co wiecej, na stronie mozna wyczytac ze czesto organizuja seniorom ciekawe zajecia, co myslicie?
Awatar użytkownika
plakowski90
Posty: 52
Rejestracja: 25 wrz 2019, 15:43

Re: Życie po udarze

Post autor: plakowski90 »

Życie po udarze jest trudne, napewno trzeba wprowadzić rehabilitacje.

___________
leczenie cennik
Awatar użytkownika
Daria
Posty: 547
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:24

Re: Życie po udarze

Post autor: Daria »

Osoba po udarze powinna moim zdaniem pozostawać pod stałą opiekę kardiologa. Bardzo dobry specjalista z tego zakresu przyjmuje w Centrum Medycznym Neomedica w Poznaniu na ulicy Świetlanej. Na stronie https://www.neomedica.pl/oferta/specjal ... rdiologia/ możecie zapoznać się z pe∑łną jego ofertą. Polecam, zwłaszcza, jeśli mieszkacie w tych okolicach ;)
kaśka

Re: Życie po udarze

Post autor: kaśka »

Niestety, ale jeśli mieliśmy udar, albo zawał, wtedy kardiolog warszawa będzie naszym częstym gościem. Albo my do niego się często będziemy wybierać. Tak naprawdę wydaje mi się, że wtedy trzeba wszystko kontrolować i sprawdzać, bo inaczej po prostu możemy nie dożyć późnej starości.
Awatar użytkownika
malutka_alutka
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2019, 12:42

Re: Życie po udarze

Post autor: malutka_alutka »

W takim przypadku warty jest kontakt ze specjalistą, echo serca tczew zrobić można w Nova Clinica. Dzięki temu można mieć wpływa na to, jak zmienia się stan pacjenta po zawale czy udarze...

pneumatyka kraków wybickiego
kuć

Re: Życie po udarze

Post autor: kuć »

Nie miałam udaru i mam nadzieję, że mieć go nie będę, ale prawda jest taka, że po prostu czuję, że to wszystko nie jest dla mnie, że po prostu moje ciało wymaga czegoś więcej, niż spaceru raz dziennie. Dlatego najpierw zrobię echo serca Lublin , a potem pomyślę o zwiększeniu aktywności fizycznej. Na pewno to się dobrze mi sprawdzi i nie tylko ja będę sobie za to dziękować.
Stasią

Re: Życie po udarze

Post autor: Stasią »

życie po udarze musi być straszne, nie zazdroszczę nikomu kto miał problemy z sercem, jeżeli szukasz jakiś konkretnych specjalistów w tej dziedzinie medycyny to polecam Ci zajrzeć na stronę https://medicapark.pl/kardiologia-dziecieca,80,pl gdzie znajdziesz ich
Żabson

Re: Życie po udarze

Post autor: Żabson »

Faktycznie jest to bardzo ważne, aby przede wszystkim regularnie się badać i ja jeszcze chcę powiedzieć, że dla mnie także bardzo ważną sprawą było to aby również wiedzieć gdzie najlepiej kupować przenośne urządzenia EKG. Jak udało mi się ustalić to właśnie w sklepie https://arytmiaserca.pl/ takie urządzenia na pewno mają.
ODPOWIEDZ