Spadek

Off topic, dyskusje na różne tematy. Jeśli Twój temat nie pasuje się do żadnej z powyższych kategorii, dodaj go tutaj.
Awatar użytkownika
mloda2
Posty: 361
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:52

Spadek

Post autor: mloda2 »

Każdy kto chociaż razem zmagał się z problemem takim jak sprawy spadkowe Białystok ten doskonale wie, jak niezwykle ciężko jest podjąć jakąkolwiek decyzje jeśli dana kwestia nie jest jednoznacznie rozstrzygnięta. Postaw zatem na zdobycie wiedzy w tym temacie i poznaj https://kancelariaprobono.pl/spadki/ czyli wszystkie niezbędne kwestie, które pozwolą na poprawne rozwinięcie go.
Awatar użytkownika
widoczna
Posty: 209
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:06

Re: Spadek

Post autor: widoczna »

Ogólnie często przy spadku pojawiają się jakieś nieścisłości jeśli faktycznie nie ma on uregulowania prawnego. Dlatego ja na pewno każdemu mogę polecić przeczytanie artykułu https://prawoprosto.pl/jak-sporzadzic-testament/ w którym fajnie napisano to jak należy taki testament sporządzić.
paweł

Re: Spadek

Post autor: paweł »

Kancelaria https://spadki.bialystok.pl/ to miejsce, które polecam każdemu, kto potrzebuje porad prawnych. Profesjonalne podejście do klienta, fachowa i konkretna pomoc. Sprawy załatwiane są szybko i rzetelnie. 
Ryśko

Re: Spadek

Post autor: Ryśko »

No właśnie potrzebujemy doradzić się w sprawie spadku i zastanawiamy się, jakiego notariusza odwiedzić. Bo o ile wiem, to on się zajmuje takimi sprawami, prawda? Chcemy się doradzić, jak ta kwestia będzie wyglądała u nas w rodzinie, bo trochę zawiła jest sytuacja. Jedno miejsce jest najczęściej polecane w Częstochowie – zarówno w sieci, jak i wśród znajomych. Mowa o https://notariusz.czest.pl/.

Jak się przygotować do takiego spotkania? Czy jakieś dokumenty będą potrzebne?
Awatar użytkownika
messa
Posty: 184
Rejestracja: 20 maja 2019, 18:11

Re: Spadek

Post autor: messa »

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące spadku, a wiadomo że historie i sprawy są różne, to lepiej skorzystać z pomocy adwokata. Wtedy ma się pewność, że sprawa będzie poprowadzona jak należy. Sama z takiej pomocy skorzystałam, a pomógł mi adwokat Łukasz Węgłowski. Ma swoją kancelarię w Szczecinie. Z wiedzą, doświadczeniem, bardzo indywidualnym podejściem. Cieszę się, że właśnie na pana Łukasza trafiłam.
wiączka

Re: Spadek

Post autor: wiączka »

W Trójmieście mec. Cejrowski jest bardzo dobry w spadkach i wszelkich sprawach z tym związanych, np. o zachowek. Wyjaśni, podpowie i poprowadzi nawet trudne sprawy spadkowe. Warto zaufać jego wiedzy i doświadczeniu, zresztą w wielu dziedzinach prawa ma sporą wiedzę.
ginamó

Re: Spadek

Post autor: ginamó »

Tutaj pomocne może się okazać wsparcie i pomoc ze strony notariusza. Przy przepisaniu spadku , np w postaci mieszkania konieczna może się okazać pomoc i wsparcie ze strony notariusza. Właśnie z tej okazji zdecydowałem się na zawiązanie współpracy z https://notariuszchwialkowski.pl/czynnosci-notarialne . Udzielił nam pod tym kątem sporej pomocy , także i Wam może się przydać taka pomoc!
Śnieżka

Re: Spadek

Post autor: Śnieżka »

Kwestie spadkowe bywają dość problematyczne. Nie dziwię się więc, że szukacie dobrego notariusza. Lepiej na starcie rozwiać wszelkie wątpliwości i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. W trójmieście polecam http://notariuszgdynia.pl/ . Pani notariusz doskonale poradzi sobie z każdą powierzoną jej sprawą.
eań

Re: Spadek

Post autor: eań »

Również korzystaliśmy z usług notariusza, gdy chodziło o spadek, chociaż może nie do końca nasza sytuacja pokrywała się z twoją. My najpierw byliśmy z tatą spisać testament w kancelarii notarialnej notariusz Katarzyny Grzybowskiej https://www.notariusz-grzybowska.pl/testamenty.html w Szczecinie. On w testamencie dokładnie zapisywał określone nieruchomości na nas . Ze wszystkimi formalnościami pomagała nam właśnie ta pani notariusz, ona jest profesjonalna, bardzo rzetelna, zdecydowanie ją polecam. Dzięki temu jak został spisany testament, ze spadkiem nie było problemu.
Awatar użytkownika
mloda2
Posty: 361
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:52

Re: Spadek

Post autor: mloda2 »

Kwestie notarialne zawsze wymagają od nas pełnego zaangażowania, ale także znalezienia specjalistów, którzy pozwolą nam na otrzymanie wsparcia, które jest nam niezbędne. W takim wypadku nie może być to osoba całkowicie przypadkowa. Kancelaria https://piatekchemycz.pl/ zajmuje się różnego rodzaju sprawami i szerokim zakresem wsparcia notarialnego.
nikłk

Re: Spadek

Post autor: nikłk »

No sprawy ze spadkami bywają różne, dlatego uważam, że lepiej sobie opisać za życia testament i w nim wszystko notarialnie opisać. My w sprawie spadków byliśmy u notariusza kilka razy, za każdym razem korzystaliśmy z usług kancelarii notarialnej notariusza Kamila Wilgockiego http://www.szczecin-kancelaria-notarial ... ne/spadki/ w Szczecinie. Ich oferta jest szeroka, a sam notariusz zna się na wykonywanej pracy, jest kompetentny i ma doświadczenie. Zdecydowanie warto skorzystać z jego usług, polecam gorąco.
rolloś

Re: Spadek

Post autor: rolloś »

W centrum Gliwic przy Alei Korfantego kancelarię prowadzi notariusz Mariusz Cebulski i ja jestem jak najlepszej opinii właśnie o tym notariuszu. W każdym razie przy naszych sprawach dobrze się sprawdził i zdecydowanie mogę go wam doradzić https://www.notariuszcebulski.pl/czynnosci/ Wizyta u niego przebiega szybko i sprawnie, w miłej atmosferze no i taksę ma rozsądną.
biń

Re: Spadek

Post autor: biń »

Dlatego najlepiej wcześniej sporządzić testament albo po prosu zrobić opisy, czyli dać np. nieruchomości w darowiźnie. To wszystko bez problemu załatwicie u notariusza, ważne jest, tylko by dane osoby miały ze sobą wymagane dokumenty. My korzystaliśmy w tym celu z usług kancelarii notarialnej notariusza Adama Robaka https://notariuszadamrobak.pl/czynnosci ... estamenty/ w Katowicach. On był przygotowany do wszystkich czynności notarialnych, ma korzystne stawki cenowe, polecam.
dżejn

Re: Spadek

Post autor: dżejn »

Jeśli szukacie namiarów na dobrego notariusza to z Otwocka bardzo dobra kancelaria to kancelaria Sławomira Puczyłowskiego https://notariuszpuczylowski.pl/czynnosci-notarialne/ U nas to on właśnie odpowiadał za kwestie związane ze spadkiem i w 100 % jego usługi się sprawdziły. Wszystko poszło szybko i spotkanie, notariusz dobrze wyjaśnił wszelkie zawiłości prawne a jego taksa nie była wygórowana.
Awatar użytkownika
Kasiak77
Posty: 594
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:33

Re: Spadek

Post autor: Kasiak77 »

Na spokojnie zerknijcie sobie tutaj https://glosgdanska.pl/20201202348249/k ... mieszkania. Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji, które mogą okazać się bardzo pomocne. Między innymi można się tam dowiedzieć kto opłaca notariusza przy zakupie mieszkania. Myślę, że takie informacje się przydadzą.
ŁukaszMyk

Re: Spadek

Post autor: ŁukaszMyk »

Niestety, ale ze spadkami szczególnie w zakresie nieruchomości bywają różne sytuacje. Dlatego tutaj zdecydowanie lepiej postawić na pomoc dobrego adwokata od nieruchomości, który całą sytuację przeanalizuje, wyjaśni i doprowadzi sprawę do końca. U nas był nie tylko kłopot z tym, że brat od dawna mieszka za granicą, ale również to że sytuacja prawna domu i lokalu usługowego rodziców nie była do końca jasna. Jednak Pani adwokat Anna Grabowicz-Gajda https://grabowicz-gajda.pl z Łowicza była nam w stanie pomóc. Poszło sprawnie, a my nie musieliśmy się niepotrzebnie denerwować. Sytuacja wyjaśniona i otrzymaliśmy swoją część spadku jaka nam przysługiwała zgodnie z testamentem.
Awatar użytkownika
malena
Posty: 155
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:00

Re: Spadek

Post autor: malena »

Dokładnie tak. Ja niby odziedziczyłam dom. Piękna posesja i okolica. Ale wraz z domem mega duże długi. Gdyby nie to, że koleżanka namówiła mnie do tego, by podpytać mecenasa o ten spadek, to musiałabym je spłacać latami. Ja i moje dzieci. Na szczęście trafiłam tu http://www.mindykowski.pl/ i mecenas Mindykowski wytłumaczył mi na co się decyduję. Potem pomógł odrzucić spadek mi i moim dzieciom. Jestem mega wdzięczna za pomoc.
Ullka

Re: Spadek

Post autor: Ullka »

Do spraw z zakresu prawa spadkowego świetną specjalistką jest mecenas Magdalena Karaczun - http://karaczun.com.pl/. Jej kancelaria prowadzi sprawy dotyczące stwierdzenie nabycia spadku z ustawy bądź z testamentu, sprawy o dział spadku, sprawy o zachowek. Pani mecenas jest bardzo rzeczowa, ma świetne podejście do klientów, jest empatyczna, ale równocześnie zawsze profesjonalna. Sprawy prowadzi sprawnie, o wszystkich postępach informuje klienta, jest rzeczowa i godna zaufania.
ODPOWIEDZ