Skuteczne inwestowanie

Rozmawiamy o kwestiach związanych z budowaniem i remontowaniem domu. Polecamy fachowców, hurtownie budowlane, dzielimy się tipami. Radzimy, jak sprawnie zbudować i wyremontować dom.
Awatar użytkownika
Dino
Posty: 53
Rejestracja: 22 sie 2019, 13:12

Skuteczne inwestowanie

Post autor: Dino »

Zawsze inwestowanie musi byc bardzo dokładnie przemyślane by jak najmniej na tym stracić a dużo zyskać. Dlatego też wydaje mi się, że warto sprawdzać notowania na giełdzie , by wiedzieć w co opłąca się inwestować.
Awatar użytkownika
Freja
Posty: 42
Rejestracja: 05 mar 2020, 21:54

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: Freja »

Hej, a co myślisz o inwestowaniu w waluty?
Awatar użytkownika
marzena6
Posty: 72
Rejestracja: 05 lut 2020, 14:33

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: marzena6 »

Pomyślcie troszkę o tym, gdzie w dzisiejszych czasach zainwestować pieniądze dokładniej. Może po prostu kryptowaluty czy surowce? W systemie XTB mają 25 par związanych z kryptowalutami, na start żeby się zapoznać jak działa system warto skorzystac z demo na spokojnie.
Awatar użytkownika
gemo
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2020, 15:09

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: gemo »

chcę po wielu latach działalności w końcu sprzedać swoją firmę deweloperską i zająć się czymś innym spokojniejszym. Do tej pory radziłem sobie jakoś lepiej gorzej ale chyba w takiej ważnej kwestii już chcę zasięgnąć porady i zabezpieczenia prawnego w pełni. Zwykle korzystaliśmy z różnych kancelarii, czasem od nas czasem od klientów. Teraz chcę mieć swoją która będzie zajmować się naszymi sprawami od a do z. Czy znacie tą https://www.norekwspolnicy.pl/ ? Jestem umówiony na spotkanie w najbliższym czasie. wielu ludzi polecało mi z branży właśnie ich.
Awatar użytkownika
pokost
Posty: 22
Rejestracja: 11 maja 2020, 10:13

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: pokost »

Temat, w który zdecydowanie warto wejść - https://investoor.eu/zakonczone-projekty/
I tutaj największym plusem jest to, że można wejść z małymi kwotami - możesz nawet zainwestować kilkadziesiąt złotych. Tak więc radzę inaczej do tego podejść - rozsądnie, racjonalnie, odpowiedzialnie. Nie ma, że musicie wyskoczyć z konkretną sumą. Wybierz rozsądnie kilka emisji i działaj. To taka inwestycja, na której można wykręcić naprawdę fajne wyniki.
Awatar użytkownika
selek
Posty: 324
Rejestracja: 14 sty 2019, 21:02

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: selek »

Najlepiej inwestować w nieruchomości bo na pewno pojawi się wiele interesujących ofert na rynku. Oczywiście przed zakupem warto sprawdzić stan techniczny danej nieruchomości i wtedy zlecić wykonanie tej firmie https://www.mpexpertbud.pl/ Dostaniesz pełną informację na temat nieruchomości a wtedy znając stan możesz śmiało podjąć decyzję.
Awatar użytkownika
martyna555
Posty: 134
Rejestracja: 07 lip 2019, 14:26

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: martyna555 »

marzena6 pisze: ↑13 maja 2020, 21:05 Pomyślcie troszkę o tym, gdzie w dzisiejszych czasach zainwestować pieniądze dokładniej. Może po prostu kryptowaluty czy surowce? W systemie XTB mają 25 par związanych z kryptowalutami, na start żeby się zapoznać jak działa system warto skorzystac z demo na spokojnie.
Dokładnie tak, tez u nich inwestowałam w kryptowaluty i nawet całkiem sprawni mi szlo. Teraz przestałam,b o się trochę rozleniwiłam, ale musze znowu wrócić do tego :)
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 43
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:48

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: foxi »

Dino pisze: ↑01 kwie 2020, 19:34 Zawsze inwestowanie musi byc bardzo dokładnie przemyślane by jak najmniej na tym stracić a dużo zyskać. (...)
Generalnie całe nasze inwestowanie sprowadza sie właśnie do powyższej zasady.Trzeba jednak pamietać ,że można stracić , bo to nie jest maszynko do produkowania pieniędzy. Trzeba zatem pogodzić się z tym ,że można pieniądze stracić oraz umieć określić ten poziom ryzyka. Po co oszczędzamy i inwestujemy , generalnie chodzi o oszczędzanie na przyszłość . To jest podstawowa przyczyna dla której oszczędzamy i inwestujemy. Róbmy to z głową i słuchajmy innych.
graś

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: graś »

Warto mieć zabezpieczenie finansowe na przyszłość.
Awatar użytkownika
messa
Posty: 184
Rejestracja: 20 maja 2019, 18:11

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: messa »

Zgadzam się, tylko trzeba mieć z czego odkładać. Mnie na inwestowanie nie stać, taka prawda. Jedyne co to jestem w PPK, w pierwszym etapie mój zakład przystępował. Przynajmniej na emeryturę coś więcej odłożę. A w razie potrzeby też można wcześniej z tych pieniędzy skorzystać. W rok czy dwa się nie uskłada nie wiem ile, ale będzie przybywać. Ważne, że systematycznie.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 69
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:24

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: kasiunia »

Skuteczne inwestowanie trzeba zacząć od skutecznego oszczędzania. Jak pomnażać swoje oszczędności ? - uważam ,że wiele jest form ale jedną kategorycznie odrzucam na obecnym etapie.Uważam ,że oszczędzanie w banku nie ma sensu.Oprocentowanie lokat bankowych jest na niższym poziomie niż inflacja - więc tracimy . Jednym z rozwiązań jest fundusz inwestycyjny ,który możemy spokojnie dostosować do naszej skłonności do ponoszenia ryzyka inwestycyjnego.
Awatar użytkownika
Zośka123
Posty: 153
Rejestracja: 26 cze 2020, 11:52

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: Zośka123 »

Moim zdaniem teraz warto zainwestować w beczki whisky. Zobaczcie co piszą na ten temat na stronie gdzie inwestować pieniądze tutaj jest wiele informacji i i ofert. Firma ta ma dostęp do wyjątkowych i rzadkich zapasów tego trunku z różnych szkockich destylarni. warto się tym zainteresować.
Żaneta

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: Żaneta »

Wielu z nas zastanawia się gdzie odkładać pieniądze https://generali-investments.pl/content ... -pieniedzy Ale czy warto oszczędzać? Mysle, ze tutaj nie ma wątpliwości, zawsze trzeba mieć jakieś zaplecze finansowe. Inwestowanie wiąże się z długim czasem, dlatego w takich sytuacjach nie warto korzystać z naszych oszczędnosci.
Aleźry

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: Aleźry »

Dino pisze: ↑01 kwie 2020, 19:34 Zawsze inwestowanie musi byc bardzo dokładnie przemyślane by jak najmniej na tym stracić a dużo zyskać. Dlatego też wydaje mi się, że warto sprawdzać notowania na giełdzie , by wiedzieć w co opłąca się inwestować.
Też lubię inwestować, ale zawsze boję się, że może popełnię jakiś błąd i kiedyś na mojej rodzinie spocznie obowiązek spłaty. Ale znalazłem coś takiego jak polisa na życie. Zapewni ona komfort moim najbliższym. Ofertę wybrałem u przedstawiciela firmy Prudential.
Iganś

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: Iganś »

Skuteczne inwestowanie wymaga od nas sporo wiedzy, doświadczenia i rozsądku. Zanim podejmiemy jakąś decyzję należy ją przemyśleć. Warto rozeznać się na różnych portalach, które traktują o finansach https://inwestuj.org.pl, tam znajdziecie szczegółowe informacje o konkretnej kwestii w temacie inwestycji https://inwestuj.org.pl/finase/formacje ... ntynuacji/.
CieślikF

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: CieślikF »

Myślę ,że odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta.Skuteczne inwestowanie jest wtedy, gdy realnie zarabiamy, czyli jeśli zarabiamy więcej niż wynosi poziom inflacji. Lokaty bankowej już na wstępie odpadają , bo gwarantują oprocentowanie niższe niż wskaźnik inflacji. Wiele osób decyduje sie na zainwestowanie swoich środków pieniężnych na giełdzie. Czy są jakieś warunki czy kryteria , które podpowiedzą nam jak dobrze inwestować na giełdzie ? Poczytajmy a wiele spraw okaże się dużo prostszych niż nam się wydawało.
kaśka

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: kaśka »

kasiunia pisze: ↑26 lis 2020, 13:47 Skuteczne inwestowanie trzeba zacząć od skutecznego oszczędzania.
Też tak uważam, ja pozostałam na przykład w ppk bo czytałam tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ że można było już przez rok trwania programu sporo zyskać. Pieniądze mogę wycofać w każdej chwili a mogą się też w przyszłości przydać nie tylko na emeryturę ale jako wkład własny na mieszkanie
Miłka

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: Miłka »

Moim zdaniem jak masz oszczędności i narazie niemasz pomyslu by wydac te pieniądze warto zainwestować teraz w złoto w https://www.mennicaskarbowa.pl/ , ponieważ teraz jest najbardziej opłacalne, a w MennicySkarbowej jest najlepsza cena, w przeciwieństwie do innych miejsc, które odwiedziłam w ostatnim czasie
Awatar użytkownika
Kasiak77
Posty: 594
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:33

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: Kasiak77 »

Prowadząc własną firmę, na pewno warto zawsze inwestować w najlepszy sprzęt, dzięki czemu nie będziesz musiał go wymieniać co kilka miesięcy czy lat, a i dzięki temu można więcej zarabiać. Dlatego jeśli chodzi o stacje paliw, to zaopatrzenie polecam kupować na https://www.tsg-solutions.com/pl/dystry ... g-cng-lng/
złowiła

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: złowiła »

Żaneta pisze: ↑07 lut 2021, 19:07 Wielu z nas zastanawia się gdzie odkładać pieniądze Ale czy warto oszczędzać? Mysle, ze tutaj nie ma wątpliwości, zawsze trzeba mieć jakieś zaplecze finansowe. Inwestowanie wiąże się z długim czasem, dlatego w takich sytuacjach nie warto korzystać z naszych oszczędnosci.
Jeśli chodzi o ppk to na pewno warto. Nawet jeśli ktoś sceptycznie do tego podchodził to takie https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ wyliczenia powinny rozwiać wszelkie wątpliwości
Zośka33

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: Zośka33 »

By zacząć skutecznie inwestować trzeba się najpierw nauczyć oszczędzać. Kluczem do sukcesu jest tutaj moim zdaniem systematyczność. Czy jednak oszczędzanie w bankach jest opłacalne, w sytuacji kiedy oprocentowanie lokat bankowych jest na tak niskim poziomie? Uważam ,że zdecydowanie nie, oprocentowanie lokaty jest dużo niższe od inflacji jaką obecnie mamy i to powoduje nieopłacalność tej sytuacji.
Awatar użytkownika
Kellys
Posty: 206
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:32

Re: Skuteczne inwestowanie

Post autor: Kellys »

Trzeba mieć do tego głowę, nie ma co. Można tak w łatwy sposób zarobić bardzo dużo, no ale wcześniej trzeba dobrze się przygotować. Jak już macie dobrą pracę, stabilną sytuacje finansową to możecie pomyśleć o inwestowaniu - ja mam takie zdanie. Tak Nowy Sącz - najlepsze oferty pracy przeglądam i mam nadzieje, że znajdę pracę dla siebie w Nowym Sączu właśnie.
ODPOWIEDZ