Opinie o Solgaz

Podpowiadamy, jak najlepiej zaaranżować wnętrze, dzielimy się pomysłami na dodatki, radzimy, gdzie kupić dobre meble. Remontujesz lub urządzasz mieszkanie? Dołącz do dyskusji!
Miłoszewski

Opinie o Solgaz

Post autor: Miłoszewski »

Może słyszeliście o takim, krajowym producencie płyt gazowych, jakim jest Solgaz? Jest tu ktoś kto używa takiego rozwiązania. Dodam, że to coś zupełnie innego, niż większość płyt gazowych na rynku, bo nie ma tu tradycyjnych palników. Rozwiązanie z ukryciem palników wydaje się bardzo interesujące i na pewno płyta zyskuje na wyglądzie.
Norbiś

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Norbiś »

Widziałem ich sprzet. Całkiem fajny z wyglądu. Cos innego niż większość płyt gazowych. Bardziej podobne do indukcji, ale to nadal rozwiązanie na gaz. Funkcjonalnie też mocno poszaleli :) Oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Bo mają takie funkcje, które w teorii do płyt gazowych nie pasują.
Iwańska

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Iwańska »

Mam ich płytę gazową. Bardzo funkcjonalna w kuchni. Innova całkiem praktycznie się ją używa. Ustawianie zadanej temperatury i gotowanie w ten sposób jest niecodziennym doświadczeniem :) Do tego ten wygląd. Gdzies widziałam opinie, że trudno utrzymać ją w czystości. Hmm, sama nie wiem. Nie doświadczyłam jeszcze tego problemu. Jakoś udaje mi się zawsze ją umyć bezproblemowo. Może jakieś nietypowe sytuacje? Sama nie wiem.
Brząkała

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Brząkała »

Całkiem fajna technologia. To coś zupełnie innego niż ma konkurencja. Dla mnie to totalne zaskoczenie. Powiem szczerze że nie słyszałem o takiej technologii. Na pewno innowacyjna. Jak czyta się o funkcjach, to co kolejny punt większe zdziwienie w typu: a to tak można? Zastanawiam się czemu konkurencja wcześniej takich pomysłów nie miała. Nikt nie poszedł w tą stronę.
Miłoszewski

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Miłoszewski »

Brząkała pisze: ↑04 mar 2021, 14:40 Całkiem fajna technologia. To coś zupełnie innego niż ma konkurencja. Dla mnie to totalne zaskoczenie. Powiem szczerze że nie słyszałem o takiej technologii. Na pewno innowacyjna. Jak czyta się o funkcjach, to co kolejny punt większe zdziwienie w typu: a to tak można? Zastanawiam się czemu konkurencja wcześniej takich pomysłów nie miała. Nikt nie poszedł w tą stronę.
Ciekawe pytanie. Nie wiem czemu kiedyś w to nie poszła konkurencja. Teraz to chyba nie jest możliwe, bo Solgaz ma na to patent. Więc raczej będzie to rozwiązanie spotykane tylko u nich. Chyba że komuś użyczą patentu.
Jaś

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Jaś »

Za fajna technologia by się tak na prawo i lewo dzielić. I całkiem dobrze im idzie rozwijanie jej. W innovie fajnie pokazali te nowe palniki z płynnym regulowaniem gazu przez zawory magnetyczne. Też ten nowy system zapalania gazu, który jest zupełnie inny niż tradycyjne rozwiązania. No i funkcjonalnie to bardzo wyskoczyli. Metody dotykowego sterowania dają dużo większe możliwości niż tradycyjne pokrętła.
Małecka

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Małecka »

Czy będą jej użytkownikiem od dłuższego czasu naprawdę idzie zauważyć mniejsze zużycie gazu tak jak to podają przy opisie produktu? Bardzo mi się podobają ich płyty i sama zastanawiam się nad zakupem lecz nurtuje mnie właśnie to pytanie, na które szukam odpowiedzi.
Daruśka

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Daruśka »

Producent podaje, że ta oszczędność wynosi nawet do 50% w porównaniu do tradycyjnej kuchenki gazowej. Myślę, że oszczędności na pewno z tego wynikają gdyż to najnowsza technologia, która na pewno na to wpływa ale wszystko i tak będzie zależało od tego ile kto gotuje.
Iwańska

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Iwańska »

Daruśka pisze: ↑17 mar 2021, 19:34 Producent podaje, że ta oszczędność wynosi nawet do 50% w porównaniu do tradycyjnej kuchenki gazowej. Myślę, że oszczędności na pewno z tego wynikają gdyż to najnowsza technologia, która na pewno na to wpływa ale wszystko i tak będzie zależało od tego ile kto gotuje.
No moze nie jest to dokładnie 50% ale oszczędność na pewno jest spora. Oszczedność wynika z samego systemu pracy, cyklów wyłączania i grzania potrawy uzyskana już temperaturą. Do tego ja zawsze chwilkę prędzej wyłączam i wykorzystuje to, że sam palnik przez jakiś czas jest jeszcze ciepły. To, moim zdaniem, zaleta.
Awatar użytkownika
Zośka123
Posty: 153
Rejestracja: 26 cze 2020, 11:52

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Zośka123 »

Ja widziałam na stronie amerigas opinie na temat tej firmy. Wydaje się że same pozytywne. Możecie zapoznać się też z technikami instalacji grzewczych. Sprawdźcie koniecznie bo wiele ciekawych informacji na temat ogrzewania gazowego. Myślę że to was właśnie zainteresuje.
Elżbieta

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Elżbieta »

Iwańska pisze: ↑24 mar 2021, 21:35 No moze nie jest to dokładnie 50% ale oszczędność na pewno jest spora. Oszczedność wynika z samego systemu pracy, cyklów wyłączania i grzania potrawy uzyskana już temperaturą. Do tego ja zawsze chwilkę prędzej wyłączam i wykorzystuje to, że sam palnik przez jakiś czas jest jeszcze ciepły. To, moim zdaniem, zaleta.
Mam pytanie o to dodatkowe pole grzewcze, a mianowicie czy ono też jest przez Panią wykorzystywane tak jak ten ciepły palnik? Czy raczej on nie nagrzewa się aż tak bardzo?
Iwańska

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Iwańska »

Elżbieta pisze: ↑06 maja 2021, 19:43
Iwańska pisze: ↑24 mar 2021, 21:35 No moze nie jest to dokładnie 50% ale oszczędność na pewno jest spora. Oszczedność wynika z samego systemu pracy, cyklów wyłączania i grzania potrawy uzyskana już temperaturą. Do tego ja zawsze chwilkę prędzej wyłączam i wykorzystuje to, że sam palnik przez jakiś czas jest jeszcze ciepły. To, moim zdaniem, zaleta.
Mam pytanie o to dodatkowe pole grzewcze, a mianowicie czy ono też jest przez Panią wykorzystywane tak jak ten ciepły palnik? Czy raczej on nie nagrzewa się aż tak bardzo?
Wydaje mi się, że temperatura jest niższa. Nie traktuje tego jak normalny, pełnoprawny palnik. Bardziej korzystam z niego jako coś do podtrzymywania temperatury już po podgrzaniu, lub np. w przypadku rozpuszczania masła itp. Ogólnie jak się więcej gotuje i odkłada się gdzieś garnek, ale nie chce by coś wystygło, to to pole jest idealne. No i ciepłe jest w momencie, gdy inne są w użyciu.
Jokieł

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Jokieł »

Tak, temperatura jest inna ale wystarczajaco wysoka. Jak czytałem na stronie producenta, to w tych palnikach, co są pod szkłem, gaz spala sie z wyższą temperaturą niż w tradycyjnej płycie, wiec nawet jak tylko cześciowo te dodatkowe pola są ogrzewane tym ciepłem, to i tak z wysoką temperaturą. Fajnie to wymyślili.

nie płaci za SEO - sprawdź w BIG
Sobiesław

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Sobiesław »

Jokieł pisze: ↑28 cze 2021, 15:28 Tak, temperatura jest inna ale wystarczajaco wysoka. Jak czytałem na stronie producenta, to w tych palnikach, co są pod szkłem, gaz spala sie z wyższą temperaturą niż w tradycyjnej płycie, wiec nawet jak tylko cześciowo te dodatkowe pola są ogrzewane tym ciepłem, to i tak z wysoką temperaturą. Fajnie to wymyślili.
Fajny patent. Coś jak zamknięta komora spalania w piecach. Te też mają wtedy większą sprawność i bardziej kontrolowane warunki pracy. To zaleta, bo gaz lepiej się spala. To też bardziej ekologiczne rozwiązanie.
Konował

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Konował »

Sobiesław pisze: ↑03 sie 2021, 16:37
Jokieł pisze: ↑28 cze 2021, 15:28 Tak, temperatura jest inna ale wystarczajaco wysoka. Jak czytałem na stronie producenta, to w tych palnikach, co są pod szkłem, gaz spala sie z wyższą temperaturą niż w tradycyjnej płycie, wiec nawet jak tylko cześciowo te dodatkowe pola są ogrzewane tym ciepłem, to i tak z wysoką temperaturą. Fajnie to wymyślili.
Fajny patent. Coś jak zamknięta komora spalania w piecach. Te też mają wtedy większą sprawność i bardziej kontrolowane warunki pracy. To zaleta, bo gaz lepiej się spala. To też bardziej ekologiczne rozwiązanie.
No w pewnym sensie tak to można tłumaczyć. Zamknięta, częściowo komora spalania, to na pewno wyższa temperatura, lepsze warunki pracy w bardziej kontrolowanych warunkach. Do tego jak wyższa temperatura to gaz bardziej się spala, jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie.
Jokieł

Re: Opinie o Solgaz

Post autor: Jokieł »

Konował pisze: ↑17 wrz 2021, 15:43
Sobiesław pisze: ↑03 sie 2021, 16:37
Jokieł pisze: ↑28 cze 2021, 15:28 Tak, temperatura jest inna ale wystarczajaco wysoka. Jak czytałem na stronie producenta, to w tych palnikach, co są pod szkłem, gaz spala sie z wyższą temperaturą niż w tradycyjnej płycie, wiec nawet jak tylko cześciowo te dodatkowe pola są ogrzewane tym ciepłem, to i tak z wysoką temperaturą. Fajnie to wymyślili.
Fajny patent. Coś jak zamknięta komora spalania w piecach. Te też mają wtedy większą sprawność i bardziej kontrolowane warunki pracy. To zaleta, bo gaz lepiej się spala. To też bardziej ekologiczne rozwiązanie.
No w pewnym sensie tak to można tłumaczyć. Zamknięta, częściowo komora spalania, to na pewno wyższa temperatura, lepsze warunki pracy w bardziej kontrolowanych warunkach. Do tego jak wyższa temperatura to gaz bardziej się spala, jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie.
Dokładnie tak. Coś na kształt zamkniętej komory spalania jak w piecach do ogrzewania. Całkiem pomysłowe przeniesienie tego pomysłu na grunt AGD. Ciekawe, że nikt wcześniej nie wpadł na podobny pomysł i wykonanie. Moim zdaniem ma to sporo sensu. Zyskuje się na wydajności spalania i na czystości całego procesu. I jest bardziej kontrolowany. Solgaz w swoich płytach Innowa nieźle to wymyślił i zaadaptował.
ODPOWIEDZ