fbpx
Fotele

Fotele z funkcją relaks – niezwykle funkcjonalne meble, stworzone z myślą o komfortowym wypoczynku

• Zakładki: 39


Życie w stresie sprawia, iż każdego dnia w naszym ciele gromadzi się wiele napięcia. Warto zatem odpocząć po ciężkim dniu i zapomnieć o otaczającym świecie. Odpoczynek może zagwarantować nam fotel z funkcją relaks. Decydując się na niego z pewnością tradycyjny fotel odejdzie w zapomnienie. W niniejszym artykule omawiamy fotele z funkcją relaks. Zachęcamy do jego przeczytania.

Czym są fotele z funkcją relaks?

Fotele z funkcją relaks są zaliczane do mebli, które są bardzo praktyczne. Powstają one przede wszystkim dla osób, które cenią sobie wygodny wypoczynek. Są one nie tylko funkcjonalne, ale też i prezentują się bardzo korzystnie w tak naprawdę każdym wnętrzu.

Skurzany fotel elektryczny z funkcją relaksu
Zdjęcie: materiał partnera

Idealnie prezentują się zarówno w salonie, sypialni jak i pokoju biurowym. Pozwalają one odpocząć i odetchnąć po stresującym dniu. Pozwalają one na odciążenie nie tylko kręgosłupa, ale też nóg dzięki podłożeniu pod nie podnóżka. Dodatkowo miękki zagłówek umożliwia pozbycie się napięcia z karku. Fotele relaksujące pozwalają cieszyć się komfortem i wygodną w dowolnej chwili.

Na co pozwala fotel z funkcją relaks?

Fotele z funkcją relaks umożliwiają nie tylko niezwykle wygodny odpoczynek, ale także dostosowanie się do naszych potrzeb. Możliwe jest zmienienie w nich ustawień oparcia, a także podnóżka w standardowej wersji. Im droższy model fotela z funkcją relaks, tym więcej funkcji, np. możliwość obrotu o 360 stopni czy też funkcję bujania się do przodu i do tyłu.

brązowy fotel skórzany z technikami masowania
Zdjęcie: materiał partnera

Należy także wspomnieć o tym, iż na rynku można znaleźć fotele z funkcją relaks posiadające dodatkowo funkcje masujące, czyli różne tryby oraz techniki masowania. Osoby starsze również znajdą dla siebie idealny fotel tego typu, ponieważ dla osób starszych istnieją fotele wyposażone o tzw. asystent wstawania oraz siadania, czyli mechanizm, który umożliwia ustawienie fotelu na dowolnej wysokości.

Fotel z funkcją relaks – dlaczego warto?

Fotele z funkcją relaks są zaliczane do mebli umożliwiających wygodny wypoczynek. Sprawdzają się zarówno w większych pomieszczeniach np. w salonie, jak i w mniejszych takich jak sypialnia. Fotele tego typu nie tylko genialnie prezentują się w otoczeniu innych mebli, ale też posiadają wyjątkowe funkcje, których nie zapewni zwykły fotel czy zwykła kanapa. Fotele z funkcją relaks wyróżniają się prostotą obsługi i wyjątkowym designem.

nowoczesny designerski fotel z funkcją relaksu
Zdjęcie: materiał partnera

Fotel z funkcją relaks – jaki mechanizm?

Wybierając fotel z funkcją relaks warto przemyśleć, czy chcielibyśmy posiadać fotel z mechanizmem elektrycznym czy może fotel sterowany ręcznie. Jeśli chodzi o różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami foteli, to przede wszystkim fotele rozkładane elektrycznie są droższe.

Zdjęcie: materiał partnera

Warto jednak wiedzieć, iż fotele elektrycznie rozkładane są o wiele prostsze w obsłudze i nie trzeba używać siły do zmiany ich pozycji. Fotele elektrycznie sterowane posiadają zazwyczaj wiele przydatnych funkcji i umożliwiają ustawienie fotela w konkretnej pozycji, która nie zmieni się nawet po wstaniu z fotela. Jeśli chodzi o fotele manualne, to do ich mechanizmu wykorzystuje się siła własnych mięśni – oparcie nachyla się po naparciu, a wraca do pozycji wyjściowej po wstaniu z fotela.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
222 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *