fbpx
Instalacje

Grzejnik drabinkowy – funkcjonalny i stylowy wybór

• Zakładki: 19


Jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki jest grzejnik. Co istotne, może być on stylowym dopełnieniem aranżacji, a przy tym zachwycać swoją praktycznością. Doskonałym tego przykładem jest grzejnik drabinkowy. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej.

Grzejnik drabinkowy – funkcjonalność na najwyższym poziomie 

Niewątpliwie do każdej łazienki pasować będzie grzejnik drabinkowy. Tego typu model składa się z ułożonych na kształt drabiny rurek, które przy tym mogą mieć dowolny kształt. Takie rozwiązanie jest niewątpliwie bardzo praktyczne, gdyż grzejnik może służyć również jako wieszak. Możecie na nim powiesić mokre ręczniki czy też ubrania, a przy tym macie pewność, że szybciej wyschną. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że bardzo łatwo dobrać grzejnik do wielkości pomieszczenia. W przypadku mniejszych łazienek możecie zdecydować się na moc grzejnika 400 W, natomiast do dużych pomieszczeń bądź domów, gdzie ściany nie są ocieplone zdecydowanie lepiej sprawdzą się grzejniki o większej mocy, np. na poziomie 1200 W. Zwróćcie jeszcze uwagę na wysokość grzejnika. Również tutaj jest duży wybór. Zatem bardzo łatwo dobrać ją do kubatury pomieszczenia, ale też łatwo znajdziecie grzejnik, który możecie zamontować na ścianie ze skosem. 

Jaki grzejnik wybrać?

Grzejniki dostępne są nie tylko w wielu wymiarach, ale też rodzajach. Możecie np. zdecydować się na grzejnik drabinkowy elektryczny. Jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne i co ważne sprawdzi się również dla alergików. Zapewnia stabilność i bezpieczeństwo użytkowania. Do tego jego montaż jest naprawdę prosty. Grzejnik można regulować i ustawiać wybraną przez siebie temperaturę. Oczywiście możecie też postawić na grzejniki klasyczne, a więc takie, które podłącza się pod instalację. Warto pamiętać, aby wybierać modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na korodowanie. Doskonale prezentują się grzejniki, których konstrukcja oparta jest o przekrój trapezu. Grzejniki centralnego ogrzewania mogą być wyposażone w głowicę z termostatem, co pozwala na oszczędność. Warto jeszcze zwrócić uwagę na design. Otóż można wybrać grzejniki drabinkowe, które rzeczywiście są linearne i przypominają klasyczną długą drabinę. Do tego dostępne są w wielu różnych kolorach zatem łatwo dobrać je pod kątem aranżacji. Kolor biały i czarny sprawdzi się do łazienki utrzymanej w stylu glamour, natomiast kolor szary pasować będzie do aranżacji w industrialnym czy też loftowym wydaniu. Można także postawić na ponadczasowy kolor brązowy. Ciekawym wyborem jest także grzejnik drabinkowy, którego szczebelki nie są idealnie symetryczne i tworzą coś na wzór trójkątów. Jeżeli cenicie minimalizm, ale i design, wybierzcie grzejniki o asymetrycznej konstrukcji, które również zachwycają. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sanitbuy.pl Łazienki w Internecie.        

Fot. Shutterstock        

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *