fbpx
Salon

Grzejniki dekoracyjny – sposób na podkreślenie charakteru przestrzeni

• Zakładki: 29


Czasy, w których grzejniki pełniły wyłącznie funkcję grzewczą, już dawno minęły. Dostępne na rynku grzejniki dekoracyjne to rozwiązanie na miarę twoich potrzeb zarówno pod kątem cieplnym, jak i estetycznym. Stanowią piękne wykończenie wnętrz, które charakteryzuje się dużą efektywnością energetyczną. Grzejnik dekoracyjny nie jest zatem designerską wydmuszką. To w pełni funkcjonalne urządzenie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Podobnie jak standardowe grzejniki grzejnik dekoracyjny może być podłączy do istniejącego systemu ogrzewania. 

Jeśli przed zakupem grzejnika dekoracyjnego powstrzymuje cię mylne przekonanie, że strona wizualna zepchnęła efektywność cieplną na dalszy plan, ten artykuł rozwieje twoje wątpliwości.  Grzejnik dekoracyjny   może przybierać różne formy.  Wykorzystuje zarówno konstrukcję rurową, żebra konwekcyjne, jak panele grzewcze. Współczesne grzejniki dekoracyjne zostały zaprojektowane tak, by zmaksymalizować powierzchnię grzewczą i moc wyjściową BTU (z ang. British Thermal Unit – brytyjska jednostka termiczna) bez uszczerbku dla strony wizualnej.  Moc cieplna zależy od powierzchni grzejnika. Im większa powierzchnia, tym większa moc. Na efektywność grzejnika dekoracyjnego ma wpływ nie tylko rozmiar, ale również projekt i kolor. Grzejnik poziomy będzie bardziej efektywny niż pionowy, a grzejnik biały wyemituje więcej ciepła niż czarny. Na dodatek powłoka grzejnika malowana proszkowo będzie odznaczać się wyższym poziomem emisyjności niż metal z matowym wykończeniem. 

Zanim zdecydujesz się na zakup grzejnika dekoracyjnego, musisz dokładnie obliczyć wartość BTU dla przestrzeni, w której ma być zamontowany grzejnik. W tym celu warto skorzystać z kalkulatora do przeliczania BTU/h na kW i kW na BTU/h. Znajdziesz go tutaj.

Grzejnik dekoracyjny – prawdziwa ozdoba każdego wnętrza 

Grzejniki dekoracyjne są równie wydajne i energooszczędne co stylowe. Pozwalają zmodernizować każde wnętrze. Jako że występują w różnych kształtach, sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Jeśli w niewielkiej łazience nie ma miejsca na grzejnik tradycyjny, nowoczesny grzejnik będzie wprost idealny do takiej przestrzeni. Duże pionowe grzejniki w określonym kolorze pozwolą na zapełnienie pustej ściany w salonie, stanowiąc jej ozdobę.  Grzejnik dekoracji jest sposobem na podkreślenie charakteru danej przestrzeni. We wnętrzach nowoczesnych sprawdzają się grzejniki pionowe. Z kolei wnętrza zaprojektowane w stylu tradycyjnym polubią się z grzejnikami kolumnowymi, które zbudowane są z laserowo spawanych profili stalowych. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz klasycznego białego wykończenia, mocnego akcentu w postaci grzejnika czarnego, czy też grzejnika w kolorze zielonym, czerwonym lub fioletowym, by kontrastował ze ścianą łazienki, przedpokoju lub salonu, z grzejnikami dekoracyjnymi jest to możliwe. 

Ozdobne grzejniki nie tylko sprawdzają się w każdym stylu aranżacji wnętrza, ale i pozwalają na montaż w trudnych miejscach – na wąskiej ścianie, w pobliżu drzwi lub między oknami. Radzą sobie wszędzie tam, gdzie zastosowanie trakcyjnych grzejników nie było możliwe. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sanitbuy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *