fbpx
Fachowcy

Home staging – jak sprawnie wynająć mieszkanie w dobrej cenie?

• Zakładki: 61


Home staging – czyli jak szybko wynająć mieszkanie w dobrej cenie?

Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się prężnie od kilku lat i wszystko wskazuje na to, że tendencja ta w najbliższym czasie będzie się utrzymywać. Nieruchomości są znakomitą inwestycją, pod warunkiem, że umiejętnie nimi zarządzamy. Puste mieszkanie generuje comiesięczne koszty, dlatego warto je wynająć. Dzisiaj podpowiadamy, jak sprawnie wynająć mieszkanie w dobrej cenie? Dowiedz się, czym jest home staging.

Czym jest home staging?

Home staging jest dobrze znany i często praktykowany przez profesjonalnych pośredników nieruchomości i inwestorów. Jest to metoda szybkiej i taniej metamorfozy mieszkania, dzięki której zwiększa się wartość M, które chcemy wynająć. Oczywiście nakład pracy i koszty związane z home stagingiem dostosowujemy do aktualnych potrzeb i możliwości. Jeśli zależy nam na wynajęciu mieszkania w nieco wyższej niż średnia cenie, odmalowanie ścian, a nawet zmiana jakichś mebli może okazać się strzałem w dziesiątkę. Inwestując 2000 złotych możemy podnieść miesięczny koszt najmu o kilkaset złotych. Jeśli uda nam się wynająć mieszkanie za opłatę wyższą o 300 zł, w skali roku zyskamy 3600 zł, czyli 1600 zł po odjęciu inwestycji. Czasami jednak wystarczy kilka kosmetycznych poprawek, by przyciągnąć uwagę osób, które oglądają ogłoszenia.

Jak przeprowadzić skuteczny home staging?

Zanim zaplanujemy prace związane z home stagingiem, powinniśmy możliwie najbardziej obiektywnie ocenić stan naszego mieszkania. Warto także wykonać zdjęcia i porównać je do zdjęć umieszczanych w innych ogłoszeniach. Znajdziemy w nich wiele inspiracji.

Przede wszystkim jednak, zanim zaczniemy dokonywać mniejszych bądź większych zmian w mieszkaniu, musimy je dokładnie wysprzątać. Staranne umycie płytek i armatury łazienkowej, wyczyszczenie kuchni, umycie okien, odkurzenie mebli i dywanów lub wykładzin znacząco zwiększy atrakcyjność naszego M – zarówno na zdjęciach, jak i na żywo.

Następnie zajmijmy się dodatkami. Kwiaty doniczkowe, ciekawe zasłony, narzuty i ozdobne poduszki odmienią wnętrze, dodadzą mu charakteru i sprawią, że nasza nieruchomość zapadnie w pamięć. Warto także zastosować kilka trików, które optycznie powiększą mieszkanie. Lustro w roku sypialni lub przedpokoju, dodatkowa lampa w salonie czy odpowiednie ustawienie mebli mogą zdziałać cuda. Zastanówmy się także nad praktycznymi rozwiązaniami, które doceniają potencjalni najemcy. Dodatkowa półka w łazience, którą powiesimy tak, by nie zajmowała cennej przestrzeni, niewielki kawowy stolik na kółkach czy kosz przystosowany do segregacji śmieci nie kosztują wiele, a mogą stanowić miły dodatek do wyposażenia mieszkania.

Przeprowadzając home staging, zadbajmy także o dobrej jakości zdjęcia, które będą wizytówką naszego mieszkania. Dobre oświetlenie, odpowiednie kadry i kilka dodatków, które ocieplą mieszkanie przyciągną uwagę osób, które szukają mieszkania na wynajem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
83 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *