fbpx
Architektura

Inteligentne oświetlenie LED – nowoczesne rozwiązanie do Twojego domu

• Zakładki: 57 • Komentarz: 1


Domy inteligentne to coraz częstsze rozwiązania stosowane w budownictwie mieszkalnym. Jeszcze kilkanaście lat temu wizja domu inteligentnego przywodziła nam na myśl filmy since-fiction. Od kilku lat systemy domów inteligentnych zyskują na popularności. Początkowo były dość kosztowne, jednak z czasem ceny stały się bardziej przystępne. Zaletą inteligentnych rozwiązań jest możliwość wyboru tych technologii, które są nam potrzebne i pełne dopasowanie systemu. Niektóre z nich możemy zastosować w domu lub w mieszkaniu bez konieczności montażu kosztownych instalacji. Jednym z takich rozwiązań jest inteligentne oświetlenie LED. Może być ono zrealizowane na wiele sposobów. Dowiedz się jak łatwo przygotować inteligentne oświetlenie LED w domu. 

Zdalne sterowanie inteligentnym oświetleniem LED

Ile razy zdarzyło Ci się zastanawiać się po wyjściu z domu, czy światło zostało wyłączone? Czy może radośnie oświetla pusty dom i nabija licznik? Doskonałym rozwiązaniem tego odwiecznego problemu wielu osób, jest możliwość zdalnego sterowania światłem. Sterowanie może odbywać się przy pomocy pilota, a także poprzez aplikację w smartfonie. Możliwość zdalnego sterowania oświetleniem jest też bardzo pomocna w momencie, gdy nie ma nas na dłużej w domu. Często włamywacze obserwują swoje cele, aby sprawdzić w jakich godzinach nie ma nikogo w domu. Włączając zdalnie oświetlenie w nietypowych godzinach, intruzi nie będą pewni, kiedy nie ma domowników. Istnieje także możliwość zaprojektowania tzw. scen świetlnych (często poprzez aplikację powiązaną z alarmem), w ramach których światła będą automatycznie włączać się i wyłączać w zaplanowanych godzinach. Źródła światła LED zużywają niewiele energii, więc nie zwiększy to zbytnio rachunków za energię elektryczną, za to znacznie zwiększy bezpieczeństwo. 

Inteligentne oświetlenie LED z czujnikiem ruchu

Doskonałym rozwiązaniem jest także oświetlenie LED wyposażone w czujnik ruchu. Choć zazwyczaj rozwiązanie to kojarzy się z przestrzenią użytkową – klatkami schodowymi w blokach, czy korytarzami hotelowymi, to coraz częściej stosowane jest w domach. Oświetlenie z czujnikiem ruchu będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia schodowego, a także w piwnicy czy spiżarni. Oświetlenie z czujnikiem ruchu to także oszczędność – światło włączy się, kiedy domownik znajdzie się w zasięgu czujnika i chwilę później zgaśnie automatycznie. 

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym LedCorn, gdzie znajdziecie szeroki wybór oświetlenia LED i niezbędnych akcesoriów.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
144 wyświetlenia
bookmark icon

One thought on “Inteligentne oświetlenie LED – nowoczesne rozwiązanie do Twojego domu

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *