fbpx
Budowa i remont

Jak często stawiać słupki między siatką ogrodzeniową? Odpowiada firma STAL

• Zakładki: 26


Niezależnie od tego, czy traktujesz ogrodzenie z siatki jako tymczasowe rozwiązanie, czy jednak wybrałeś taką formę ogrodzenia stałego, musisz poświęcić nieco uwagi słupkom ogrodzeniowym. Powinny być równomiernie rozmieszczone i mocno osadzone w ziemi, aby uniknąć ich przesuwania się lub przechylania podczas silnych podmuchów wiatru albo innych warunków atmosferycznych. Wiele osób zastanawia się, jak często stawiać słupki między siatką. Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Rodzaje słupków ogrodzeniowych ze względu na ich zastosowanie 

Słupki ogrodzeniowe są podporą konstrukcji ogrodzenia. Stanowią jej element nośny. Ze względu na miejsce, w którym powinny zostać zamontowane, wyróżniamy kilka rodzajów słupków.

  • Słupek początkowy – to zarazem początek i koniec każdego ogrodzenia. Słupek początkowy wykonany jest ze słupka narożnego, który wsparty jest słupkiem podporowym skierowanym w stronę ogrodzenia.
  • Słupki pośrednie, zwane również środkowymi.  To na nich oparte jest całe ogrodzenie. Jest to jedyny rodzaj słupka, który nie zawiera podpory.
  • Słupki narożne – jak sama nazwa wskazuje, montowane są w narożnikach ogrodzenia. Maja większą średnicę niż pozostałe słupki, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe. Wspierane są przez słupki podporowe.
  • Słupek stabilizujący – stawia się go na prostym odcinku ogrodzenia zamiast słupka pośredniego. Stabilizuje konstrukcję ogrodzenia.
  • Słupki podporowe – ich zadaniem jest ochronka słupków narożnych przed odkształceniami. Muszą mieć taką sam długość jak słupek, który podpierają.

Jak często stawiać słupki ogrodzeniowe?

Ilość i rozmieszczenie słupków ogrodzeniowych powinna być ustalone na podstawie projektu. Standardowo słupki ogrodzeniowe montuje się w odległości co 2,5-3 m. Jeśli ogrodzenie, które zamierzamy zamontować, jest dłuższe niż 25 metrów, specjaliści zalecają montaż dodatkowych słupków podporowych z podwójnymi zastrzałami. Powinny być rozstawione właśnie co 25 metrów.  Częstotliwość stawiania słupków może zależeć również od materiału, z jakiego zostały wykonane. Jeśli wybierzesz drewno, słupki powinny być ustawione co 2-3 metry. W przypadku metalu lub betonu mówimy o odległości 1-2 m.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *