fbpx
Sypialnia

Jak dbać o materac? Poznaj najważniejsze zasady!

• Zakładki: 23


Znalazłeś idealny materac i chcesz, żeby posłużyć Ci jak najdłużej? Jeśli tak to koniecznie dowiedz się, jak dbać o materac! Przestrzegaj kilku prostych zasad i zapewnij sobie maksymalny komfort spania przez długi czas.

Jak dbać o materac – inwestycja w pokrowiec na materac

Pokrowiec na materac zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wilgoć, brud czy kurz. Ponadto zapobiega odkształceniom i zużyciu materaca. Pokrowiec na materac przyda się szczególnie, wtedy gdy spędzasz w łóżku wiele czasu – oglądasz filmy, spożywasz śniadania i czytasz książki. Inwestycja w pokrowiec na materac jest bardzo opłacalna – dzięki niej przedłużysz żywotność materaca i zabezpieczysz go przed zabrudzeniami.

Jak dbać o materac – regularne obracanie materaca

Obracaj swój materac do spania na drugą stronę mniej więcej co pół roku. Dzięki temu zapobiegniesz jego odkształceniom i pozwolisz mu na to, żeby powrócił do ergonomicznego kształtu.

Jak dbać o materac – odkurzanie i pranie

Z czasem w materacu do spania zbiera się w kurz, włosy, roztocza i naskórek. Tego typu zabrudzenia są przyczyną alergii i uczuleń. Dlatego tak ważne jest to, żeby regularnie dbać o higienę materaca. Najlepiej odkurzaj materac odkurzaczem z filtrem HEPA. Pamiętaj, żeby prać pokrowiec na materac w temperaturze około 50-60 stopni – dzięki temu pozbędziesz się roztoczy.

Jak dbać o materac – skakanie zabronione!

Skakanie i chodzenie po materacu to rzeczy, jakich powinieneś unikać. Przez tego typu zachowania niszczą się sprężyny i odkształca się cała zawartość materaca. Dlatego później traci on swój ergonomiczny kształt i staje się niewygodny.

Jak dbać o materac – wietrzenie materaca

Warto zadbać o wietrzenie materaca bezpośrednio po zakupie, jak i regularnie w czasie jego użytkowania. Materace do spania powinieneś wietrzyć raz w miesiącu przez około 4 godziny. Wtedy zyskasz pewność, że pozbyłeś się wilgoci. Zapewnienie regularnej cyrkulacji powietrza jest niezwykle ważne i zwiększy komfort Twojego snu.

Jak dbać o materac – odpowiednie przechowywanie

Podczas przechowywania materaca koniecznie zadbaj o to, żeby go nie zginać. Materace do spania powinny zawsze być rozłożone, ponieważ wszelkie próby ich składania prowadzą do uszkodzenia. Zastosuj powyższe wskazówki i zyskaj pewność, że Twój materac do spania posłuży przez wiele lat.

tagi: jak dbać o materac, pokrowiec na materac,

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
11 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *