fbpx
Budowa i remont

Jak dbać o słupki ogrodzeniowe?

• Zakładki: 20


Słupki ogrodzeniowe to bardzo ważny element płotu lub siatki. To na nich opiera się ciężar ogrodzenia, dlatego muszą być to elementy solidne i dobrze zabezpieczone przed korozją. Jeśli więc zauważysz pierwsze oznaki rdzewienia, np. łuszczącą się lub odpryskującą farbę, zacznij działać. Odpowiednie zabezpieczenie słupków przed rdzewieniem i odświeżenie ich to jedyny sposób na utrzymanie ich w nienagannych stanie na lata.

Jak i czym malować słupki ogrodzeniowe?

Słupki metalowe Twojego ogrodzenia musisz na początku dokładnie oczyścić i odtłuścić. Bez wykonania tego kroku położona farba zacznie odpadać i proces korozji nie zostanie zatrzymany. Aby dokładnie oczyścić słupki przed malowaniem musisz użyć szczotki drucianej i papieru ściernego. Alternatywne metody to użycie szlifierki, szczotki umieszczonej na wiertarce lub piaskowanie. Ręczne czyszczenie słupków sprawdza się jedynie przy niewielkiej metalowej powierzchni. 

Jaka farba do malowania słupków?

Zanim zaczniesz nakładanie farby koniecznie nanieś preparat na rdze punktowo w miejsca, które tego wymagają oraz emalię chlorokauczukową. Następnie nałóż antykorozyjną farbę chlorokauczukową lub alkidową (ftalową) do metalu. Metalowe powierzchni ocynkowane wymagają pokrycia podkładem antykorozyjnym i farbą poliwinylową. Dzięki temu powstanie szczelna powłoka odporna na wodę, promienie UV i inne czynnik atmosferyczne. Proste słupki metalowe maluje się pędzlem z naturalnym włosiem, natomiast miejscach trudno dostępnych stosuje się malowanie natryskowe pistoletem.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL – producent ogrodzeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *