fbpx
Budowa i remont

Jak dobrać napęd do bramy przesuwnej? Czym się kierować?

• Zakładki: 22


Automatyczna brama jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej właścicieli posesji. Dzięki napędowi do bramy nie musimy wychodzić z samochodu aby otworzyć bramę co przyspiesza nasz wjazd na teren posesji, a także nie musimy narażać się na działanie czynników zewnętrznych. Jedną z częściej stosowanych bram jest brama przesuwna, która doskonale sprawdza się w przypadku posesji z krótkim podjazdem. Wybierając napęd do bramy przesuwnej, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Kierując się tymi wyznacznikami, zwiększamy szansę, że brama z napędem będzie działać bezawaryjnie przez długi czas. 

Najważniejsze parametry przy doborze bramy

Wybór napędu jest ściśle związany z modelem bramy przesuwnej. Najważniejsza jest waga bramy – ten parametr powinien podawać producent bramy w karcie informacyjnej. Znając ciężar bramy, dobieramy napęd z pewnym zapasem. Takie podejście uchroni napęd przed nadmierną eksploatacją i zapobiegnie zbyt szybkiemu zużyciu podzespołów. Bardzo ważna jest nie tylko waga bramy, ale także rodzaj jej wypełnienia – co może mieć wpływ na opory w wietrzne dni. 

Równie istotnym parametrem jest intensywność użytkowania bramy. Warto oszacować, jaką liczbę cykli otwarcie-zamknięcie w ciągu dnia musi wykonać automatyczna brama przesuwna i na tej podstawie dobrać model napędu. W przypadku bram wjazdowych na teren firmy, czy osiedla należy wybrać napęd przystosowany do intensywnej pracy. Doskonale w takich przypadkach sprawdzą się napędy Beninca Be.Turbo. Ta linia siłowników do bram zapewnia niezwykle szybkie działanie napędu – nawet 25m/min. Napędy do bram przesuwnych Beninca Be.Turbo dopasowane są do różnej wagi bram, od 600 kg, do 2000 kg, co umożliwia dobór odpowiedniego modelu, nawet w przypadku dłuższych bram. 

Wybierz napęd do bramy przesuwnej sprawdzonej marki

Specjaliści potwierdzają, że w przypadku automatyki do bramy, warto postawić na wysoką jakość i sprawdzonych producentów. Sprawdzonym wyborem są napędy włoskiej marki Beninca. Zaletą napędów do bram tej marki, jest duża trwałość podzespołów. Nawet podczas intensywnego użytkowania napędy przez długi czas zachowują swoją żywotność. Warto też wspomnieć o dużej dostępności części zamiennych, co ułatwia systematyczny serwis i bieżącą wymianę elementów, które ulegną eksploatacji. 

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *