fbpx
Rekuperacja

Jak oczyścić powietrze w domu z alergenów, wirusów i bakterii?

• Zakładki: 31


Urządzając dom, chcemy by był on najbezpieczniejszym miejscem dla naszej rodziny. Ma być twierdzą, która daje nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale faktyczną ochronę jego mieszkańcom. Jakie zagrożenia czyhają na domowników? Z pewnością wiele osób wymieni w tym momencie zagrożenie włamaniem, pożar, wyciek gazu czy zalanie. Jednak największych zagrożeń często nie widać gołym okiem. Bakterie, wirusy i alergeny mogą znacząco wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak zatem z nimi walczyć i skutecznie oczyścić powietrze w domu? 

Rekuperacja – sposób na czyste powietrze 

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na czyste powietrze w domu jest wybór wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu jeszcze na etapie budowania domu. Jednak w istniejących już budynkach również można zamontować taką instalację. O szczegóły warto zapytać specjalistów z Centrum Rekuperacji

System rekuperacji pobiera świeże powietrze z zewnątrz, jednak zanim dostanie się ono do wnętrza domu, zostaje mu przekazane ciepło przejęte z “zużytego” powietrza, a także zostaje przefiltrowane. Dobór filtrów zależy od potrzeb użytkownika. Można korzystać z podstawowych filtrów, wyłapujących pył i kurz, jak i ze specjalistycznych filtrów, stworzonych z myślą o alergikach. Prawidłowa wentylacja pozwala pozbyć się nadmiaru pary wodnej z budynku. Świeże powietrze sprawia, że czujemy się znacznie lepiej. Jedyne o czym należy pamiętać, to systematyczna wymiana filtrów!

mieszkanie, pokój, apartament, dom

Odkurzacz centralny – stop z alergenami w domu!

Jednym z większych zagrożeń dla mieszkańców jest kurz i żyjące w nim roztocza. Żeby zminimalizować ich ilość konieczne jest częste odkurzanie. Warto zadbać o sprzęt, który pozwoli pozbyć się kurzu nie zagrażając alergikom. Najlepszym rozwiązaniem jest odkurzacz centralny. Dzięki zbiornikowi na odpady umieszczonemu w piwnicy, lub pomieszczeniu gospodarczym, nie jesteśmy narażeni na bezpośredni kontakt z alergenami. Z odkurzaczem centralnym szybko i skutecznie pozbędziesz się kurzu, sierści zwierząt i pyłu ze swojego domu! 

Oczyszczanie powietrza z klimatyzacją

Nowoczesne klimatyzacje także mogą sprawić, że powietrze w domu będzie czystsze. Większość dostępnych modeli wyposażonych jest w wysokiej jakości filtry, które na bieżąco oczyszczają chłodzone powietrze z drobnoustrojów. Wybierając klimatyzację, warto zwrócić uwagę, czy urządzenie ma funkcję jonizowania.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat rekuperacji lub klimatyzacji? Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Centrum Rekuperacji!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *