fbpx
Porady

Jak urządzić wysokie mieszkanie?

• Zakładki: 21 • Komentarz: 1


Urządzanie wysokiego mieszkania

Aranżacja mieszkania to nie lada wyzwanie. Szczególnie trudnym zadaniem, jest urządzenie czterech kątów, których wymiary są w pewien sposób nietypowe. Jednym z większych wyzwań, jest urządzenie wysokiego mieszkania. Takie lokale spotykamy najczęściej w starym budownictwie, kamienicach, a także w loftach – mieszkaniach stworzonych w poprzemysłowych budynkach. Wysokie mieszkanie może wydawać się mało przytulne i chłodne. Jednak wystarczy zastosować jedno ze sprawdzonych rozwiązań, by wysokie mieszkanie zmienić w urokliwe miejsce.

Antresola w wysokim mieszkaniu

Jednym z ciekawszych rozwiązań, jakie sprawdzi się w wysokim mieszkaniu, jest wykonanie antresoli. To nie tylko skuteczna metoda na obniżenie pomieszczenia, ale i wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni. W przypadku wysokiej kawalerki antresola umożliwia zaaranżowanie na „dodatkowym piętrze” sypialni. Oczywiście antresolę można dowolnie zagospodarować – świetnie sprawdzi się również jako przestrzeń do pracy przy komputerze, czy strefa wypoczynkowa. Antresola bardzo dobrze prezentuje się w wysokich mieszkaniach loftach, podkreśla industrialny klimat mieszkania.

Wysokie mieszkanie

Sufit napinany do wysokiego mieszkania

Jeżeli chcecie tylko odrobinę obniżyć sufit w pomieszczeniu, warto zdecydować się na sufit napinany. To rozwiązanie jest najnowszym następcą sufitów wykonanych z płyty kartonowo gipsowej. Jakie są zalety sufitu napinanego? Przede wszystkim prezentuje się elegancko przez bardzo długi czas, a do tego nie pęka i nie wybrzusza się. Napinany sufit składa się ze specjalnej, lekkiej konstrukcji, na której napinany jest elastyczny materiał sztuczny. Pod wpływem ciepła, tworzywo sztuczne napina się, tworząc idealnie gładką powierzchnię. Sufity napinane dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, błyszczące lub satynowe. To bardzo eleganckie rozwiązanie doskonale prezentujące się w każdym wnętrzu.

Oświetlenie w wysokim mieszkaniu – jakie wybrać?

Duże znaczenie w aranżacji wysokiego mieszkania ma dobór oświetlenia. W przypadku wysokich pomieszczeń możemy zaszaleć podczas wybierania lamp. Doskonale będzie w takim wnętrzu prezentować się okazały żyrandol z kryształkami. Jeżeli wolisz nowoczesny minimalizm, możesz zdecydować się też na równomiernie rozmieszczone oświetlenie sufitowe podtynkowe. Dodatkowe zastosowanie lamp zawieszonych nisko na długim sznurze ( np. nad stołem) stworzy przytulny klimat.

Mamy nadzieję, że nasze inspiracje na aranżację wysokiego mieszkania okazały się dla Ciebie przydatne. Chcesz pochwalić się swoim projektem? Zapraszamy do komentowania i do dyskusji na forum.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
195 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Jak urządzić wysokie mieszkanie?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *