fbpx
Sypialnia

Jaki materac wybrać do sypialni?

• Zakładki: 32 • Komentarz: 1


Materac do sypialni

Urządzając mieszkanie, podejmujemy wiele decyzji. Większość naszych wyborów wpływa na estetykę mieszkania – z jednym wyjątkiem, jakim jest wybór odpowiedniego materaca. To, na jakim materacu będziemy spać, wpływać będzie nie tylko na nasze samopoczucie po przespanej nocy, ale także na nasz kręgosłup. Dowiedz się, jaki materac wybrać do sypialni, by cieszyć się komfortowym snem.

Twardy czy miękki materac?

Kupując materac, najczęściej zastanawiamy się nad odpowiednią jego twardością. Czy lepszy będzie materac twardy, czy miękki? Czy twardy materac będzie wygodny, a miękki odpowiedni dla naszego kręgosłupa? Jaki materac wybrać, by kręgosłup podczas snu miał odpowiednie podparcie, a mięśnie swobodnie odpoczywały? Od wielu lat panuje przekonanie, że im twardszy materac, tym lepiej. Dawniej, gdy dysponowaliśmy jedynie materacami z prostymi bonellowymi sprężynami, zalecane było spanie na twardych materacach.

Obecnie ogromny wybór materacy pozwala dostosować odpowiedni produkt, uwzględniając swój wzrost, wagę i preferencje. Materac powinien zapewnić naszemu kręgosłupowi odpowiednie podparcie. Aby sprawdzić czy materac nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki, możemy wykonać test, wkładając dłoń pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa:

  • jeśli dłoń pod kręgosłup włożymy z dużą łatwością, materac jest dla nas za twardy
  • jeśli dłoń pod kręgosłup włożymy z trudem, materac jest dla nas za miękki

Dłoń powinna napotkać niewielki opór – w takim przypadku materac zapewnia właściwe podparcie, mięśnie w trakcie snu będą odpoczywać, a kręgosłup będzie w odpowiedniej pozycji. Osoby o wyższej masie ciała powinny wybierać nieco twardsze materace niż osoby lżejsze. Ponadto nieco bardziej miękki materac będzie lepszym wyborem dla osoby, która najchętniej śpi na boku. Klienci salonów z łóżkami i materacami coraz chętniej wybierają materace z 7-stopniow

Piankowy, lateksowy czy termoelastyczny? Jaki materac wybrać?

Materace różnią się między sobą nie tylko twardością, ale także wypełnieniem. W zależności od tego, na czym najbardziej nam zależy, możemy wybrać materac piankowy, lateksowy, termoelastyczny czy materac kokosowy. Jeśli wybieramy materac dla dwóch osób, idealny będzie materac termoelastyczny, zaś alergicy chętnie sięgają po materac z wypełnieniem kokosowym.

Materac lateksowy premier biospring – sklep dreamsdesign.pl

O pomoc w wyborze odpowiedniego materaca warto poprosić pracownika salonu, w którym robimy zakupy. Specjaliści w internetowym sklepie Dreams Design doradzają klientom, którzy poszukują idealnego materaca dla siebie i swoich bliskich. Przy okazji tłumaczą, jak należy dbać o materac, by posłużył klientowi jak najdłużej.

Zanim kupimy materac, dowiedzmy się, jakie właściwości mają poszczególne materace. Wiedząc, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę, wybierzemy najlepszy materac, na którym będziemy się dobrze wysypiać i zadbamy o nasz kręgosłup.

Artykuł powstał przy współpracy z Dreams Design.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Jaki materac wybrać do sypialni?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *