fbpx
Rekuperacja

Jaki wybrać klimatyzator do mieszkania?

• Zakładki: 24


Zmiany klimatu to nie tylko topniejące lodowce, ale i zmiany dotykające nas na co dzień.  Letnie miesiące są coraz bardziej upalne i coraz suchsze. Ma to również wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie — gorzej znosimy letnie dni, podczas których temperatury są iście afrykańskie. Jednym ze sposobów na poprawę komfortu życia w czasie upalnych dni jest zainstalowanie w mieszkaniu klimatyzacji. Kiedyś rozwiązanie to gościło głównie w luksusowych apartamentach i biurowych przestrzeniach. Dziś dostępność klimatyzatorów jest znacznie większa, a ceny przystępniejsze. Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów klimatyzatorów, wybór modelu zależy od wielu czynników i jest bardzo indywidualny. Czym różnią się modele i czym się kierować? We współpracy z Centrum Rekuperacji stworzyliśmy krótki poradnik.

Ścienny klimatyzator do mieszkania

Najbardziej wydajnym rozwiązaniem jest klimatyzator ścienny, zwany także klimatyzatorem typu split. Składa się on z dwóch elementów głównych — jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, które połączone są ze sobą kanałem odprowadzającym skropliny. Dużą zaletą klimatyzatora ściennego w mieszkaniu jest jego cicha praca — jednostka, która generuje najwięcej hałasu jest umieszczona na zewnątrz. Nowoczesne klimatyzatory split mają funkcję ozonowania powietrza oraz ogrzewania — sprawdzi się w okresie przejściowym. Wybierając klimatyzator ścienny do mieszkania, należy wcześniej skonsultować to ze spółdzielnią lub zarządem wspólnoty mieszkaniowej. Jest to konieczne ze względu na jednostkę zewnętrzną, która ingeruje w wygląd budynku.  

biuro, dom, stół

Mobilny klimatyzator do mieszkania

A co w momencie, gdy nie możemy pozwolić sobie na klimatyzator ścienny? Rozwiązaniem jest klimatyzator mobilny. Zaletą takiego urządzenia jest możliwość umieszczenia go w tam, gdzie jest potrzebny w aktualnym momencie. Mobilna klimatyzacja do mieszkania składa się z jednej jednostki, najczęściej urządzenie jest na kółkach, które ułatwiają transport. Konieczne jest też wystawienie przez okno rury odprowadzającej skropliny. Żeby zwiększyć wydajność klimatyzatora, warto zakupić specjalną osłonę uszczelniającą uchylone okno. Minusem klimatyzatora mobilnego jest jego dość duży rozmiar i głośne działanie — koniecznie zwróćcie uwagę na ten parametr w czasie zakupu! 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *