fbpx
Meble

Jakie drzwi do szafy wnękowej?

• Zakładki: 39


Drzwi przesuwne, choć popularne i chętnie zamawiane, nie są jedynymi drzwiami do szafy wnękowej, jakie możesz wybrać. Poznaj inne rodzaje drzwi oraz ich charakterystykę. Wybierz najlepsze drzwi do Twojej szafy wnękowej na podstawie przedstawionych w poradniku cech.

Szafa wnękowa w małym pomieszczeniu

Jeśli Twoja szafa wnękowa ma zostać zamontowana w niewielkim pomieszczeniu, np. przedpokoju, dobrym wyborem będą popularne drzwi przesuwne. Skrzydła takich drzwi przesuwają się po jednej linii, więc nie potrzebują dodatkowego miejsca od otwarcia. Alternatywę stanowią drzwi rozsuwane, przy czym do ich zamontowania niezbędna jest odpowiednio szeroka szafa.

Szafa wnękowa w nietypowym pomieszczeniu

Drzwi przesuwne sprawdzą się również w przestrzeni nietypowej, np. ze ściętym sufitem lub z nierównym podłożem, na którym nie da się zamontować prowadnicy. W pierwszym przypadku właściwe będą drzwi przesuwne ścięte, w drugim – podwieszane, czyli bez dolnej szyny.

Szafa w małej wnęce

Chętnie wybierane drzwi przesuwne nie sprawdzą się w małej szafie, w której jest miejsce na tylko jedno skrzydło. Tutaj najlepszym wyborem są klasyczne drzwi uchylne, otwierane w stronę pomieszczenia. Natomiast jeżeli istnieje taka możliwość, szynę można przedłużyć na ścianę, by skrzydło przesuwało się podobnie jak w drzwiach przesuwnych przejściowych.

Szafa wnękowa w dużym pomieszczeniu

Duże pomieszczenie i duża szafa wnękowa pozostawiają największą swobodę wyboru. Do dyspozycji masz drzwi przesuwne i rozsuwane, uchylne, składane, harmonijkowe. Szczególnie korzystne są składane, uchylne i rozsuwane, ponieważ dają dostęp do wnętrza całej szafy wnękowej jednocześnie.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Indeco.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *