fbpx
Dom

Jakie rolety okienne wybrać do domu?

• Zakładki: 31


Dekoracja okien jest bardzo ważnym elementem dekoracji wnętrza. Jeszcze kilka lat temu królowały na salonach firanki – często bogato zdobione, haftowane, z dodatkowymi marszczeniami. Takie ozdoby okienne mogą pięknie się prezentować, niestety zbierają sporo kurzu i nie do każdej aranżacji wnętrz pasują.

Doskonałą alternatywą są rolety okienne. Świetnie prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Dostępnych jest wiele rodzajów rolet wewnętrznych, które zarówno świetnie wyglądają, jak i spełniają swoją praktyczną funkcję – chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami osób z zewnątrz. 

Klasyczne rolety materiałowe 

Najpopularniejszym rodzajem rolet są rolety materiałowe, zwane również roletami ekranowymi. Roleta taka wykonana jest ze specjalnej tkaniny – warto wybrać materiał wyższej jakości, który będzie odporny na działanie promieni słonecznych i blaknięcie. Rolety materiałowe występują w dwóch wariantach – mogą swobodnie zwisać lub być prowadzone w specjalnej kasecie. Dużą zaletą jest szeroki wybór kolorów materiału, więc można roletę idealnie dopasować do wnętrza. 

Rolety okienne dzień noc

Ciekawą formą rolet materiałowych są rolety dzień noc. Materiał rolety składa się z pasów, na przemian przepuszczających światło i zaciemniających. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu pasów możliwa jest regulacja stopnia zaciemnienia. Rolety dzień noc zwykle prowadzone są na żyłce co zapobiega swobodnemu falowaniu rolety np. w przypadku przeciągu. Ten rodzaj rolet również dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych. Zasada działania przypomina tradycyjne żaluzje, tylko w nowocześniejszej formie. 

Eleganckie rolety rzymskie

Jeżeli chcecie dodać subtelnej elegancji we wnętrzu, to idealnym wyborem będą rolety rzymskie. Wykonane są z materiału i specjalnego mechanizmu, który umożliwia regulację rolety. Roleta rzymska może być wykonana z różnych rodzajów materiałów: subtelnej organzy, grubego lnu chroniącego przed światłem, a nawet z bambusa. Roleta rzymska po zwinięciu tworzy ładną kaskadę materiału, co również jest ciekawym detalem we wnętrzu. Dużą zaletą takich rolet okiennych jest ich elegancki design. Świetnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach, z powodzeniem zastępując firanki i zasłony. 

Zastanawiacie się jakie rolety okienne do domu wybrać? Skontaktujcie się ze specjalistami z firmy Sun Protection, a z pewnością doradzą najlepsze rozwiązanie. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *