fbpx
Dom

Jakie są rodzaje sufitów – który najlepiej sprawdzi się w domu?

• Zakładki: 25


Sufit to zwieńczenie pokoju, które podkreśla jego charakter. Odpowiednio dobrany sposób wykończenia sufitu może w cudowny sposób zmienić wnętrze. Dobrze dobrana gra kolorów sufitu pozwoli uzyskać zupełnie nowe wnętrze i to bez konieczności przeprowadzenia skomplikowanego i kosztownego remontu. Jakie są rodzaje sufitu, jakie są zalety i wady dostępnych rozwiązań – między innymi te kwestie omówimy dziś na naszym blogu.

Tradycyjny tynk na suficie

Taki sposób wykończenia można napotkać w starszym budownictwie. Tradycyjne tynki cementowo-wapienne są dość czasochłonne – dość długo schną, czasu i wprawy wymaga też ich aplikacja. Jednak mimo pewnych niedogodności warto zdecydować się na tynk tradycyjny. Taki rodzaj tynku doskonale sprawdzi się w domu alergików. Odczyn tynku cementowo-wapiennego ogranicza rozwój grzybów i pleśni na ścianach. Tynk tradycyjny jest też wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nie zaszkodzi mu odbijanie o sufit piłką, czy inne ekstremalne sytuacje, których czasem trudno uniknąć, gdy w domu są mali domownicy.

Sufit podwieszany z płytą kartonowo-gipsową

Sufit podwieszany

Na przełomie lat 90. I dwutysięcznych polskie mieszkania i domy opanowała moda na tynki gipsowe, a także sufity podwieszane. Nic dziwnego – podwieszany sufit jest idealnie równy, a do tego pozwala na uzyskanie ciekawych efektów stylistycznych. Podwieszany sufit z płyty k-g umożliwia wmontowanie podtynkowych opraw LED w różnych konfiguracjach, a także montaż taśmy LED w różnych kolorach. Zaletą sufitów podwieszanych jest możliwość ukrycia wszelkich mankamentów sufitu, nierówności, a także kabli.

Rodzaje sufitów nowoczesnych – sufit napinany

Nowoczesny sufit napinany

Innowacyjnym sposobem wykończenia wnętrza jest wykonanie sufitu napinanego. W pewnym sensie rozwiązanie to jest podobne do sufitów podwieszanych, jednak różni się konstrukcją i wykorzystanymi materiałami. Sufity napinane wykonane są ze specjalnej folii, która podczas montażu poddawana jest temperaturze i naciągana jest na wykonany wcześniej stelaż. W przeciwieństwie do tradycyjnych tynków sufity podwieszane nie pękają i prezentują się wyjątkowo elegancko – szczególnie w wersji na wysoki połysk. Jakie Wy macie pomysły na wykończenie sufitu w mieszkaniu? Jak zawsze czekamy z niecierpliwością na Wasze komentarze i zapraszamy do dyskusji na forum!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
483 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *