fbpx
Budowa i remont

Jakie tanie ogrodzenie będzie najlepsze na działkę lub posesję?

• Zakładki: 25


Ogrodzenie pełni funkcję zabezpieczającą posesję, a także stanowi informację, że teren jest czyjąś własnością i niepożądana jest obecność osób postronnych. Z zasady jest to pierwsza konstrukcja, jaka powstaje podczas budowy nowego budynku czy zasiedlania działki rekreacyjnej. Jest także pierwszym wydatkiem, który niekoniecznie powinien nadmiernie obciążać budżetu inwestycyjnego, zwłaszcza że czekają na realizację inne, pilniejsze potrzeby. Warto wiedzieć, jak dobrze oraz tanio ogrodzić działkę, by była skutecznie chroniona.

  • Jakie wybrać tanie ogrodzenie? 
  • Które rodzaje ogrodzenia działki są najtańsze? 
  • Jak zrobić ogrodzenie tanio? 
  • Ile kosztuje ogrodzenie działki?

Jak wybrać dobre tanie ogrodzenie przy ograniczonym budżecie? 

Większości inwestorom zależy na trwałej konstrukcji, która nie pochłaniałaby znacznych środków finansowych. Dobrze dobrane i wykonane ogrodzenia często pełnią swoje funkcje przez wiele lat, mimo iż początkowo zakładano ich prowizoryczny charakter. Jak to możliwe?

Otóż tajemnica tkwi w materiałach, jakie zostały wykorzystane przy ich produkcji, a także technologii, w jakiej ogrodzenia powstały. W tym przypadku niezwykle odporną jest siatka wykonana z drutów ocynkowanych lub panele zapewniające odpowiednią sztywność ogrodzenia.

Chcąc poprawić estetykę posesji, można zdecydować się na tanie ogrodzenie powlekane PCV. W przyszłości znakomicie to ułatwi prace konserwacyjne, nie mówiąc już o tym, że do tego czasu płot będzie doskonale zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi.

Najpopularniejsze tanie ogrodzenia:

  • Siatka metalowa;
  • Płot panelowy.

Ile kosztuje tanie ogrodzenie? 

Koszt rolki siatki o długości 10 m, oczkowaniu 65 × 65 mm, wysokości 1,5 m oraz średnicy 2,5 mm zaczyna się od 85 złotych, co w prostym przeliczeniu daje cenę jednego metra w granicach 8,50 zł.

Panel ekonomiczny z warstwą ochronną lakieru i ocynkiem można nabyć już za 50-60 złotych.

Wymiary paneli ogrodzeniowych: 

  • Długość 2,5 m; 
  • Średnica drutu 4 mm.

W obu wymienionych przypadkach trwałość ogrodzenia może być liczona w dziesiątkach nawet lat, oczywiście przy odpowiedniej konserwacji. Wypada dodać, iż płoty powlekane PCV odznaczają się wyjątkowymi walorami estetycznymi, co wpływa pozytywnie na ogólną architekturę otoczenia posesji.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producent ogrodzeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *