fbpx
Sypialnia

Jakie wybrać oświetlenie LED do sypialni?

• Zakładki: 46 • Komentarz: 1


Gdy przez cały dzień gdzieś pędzimy, a nasz grafik jest wypełniony po brzeg, warto mieć miejsce, w którym odpoczniemy i zregenerujemy siły. Taką prywatną oazą spokoju jest sypialnia. To tutaj kończymy i zaczynamy każdy dzień, a także ładujemy akumulatory. Dlatego podczas jej aranżacji warto przeanalizować każdy element. Czym kierować się podczas urządzania sypialni? Przede wszystkim podczas dobierania elementów aranżacji, miejmy na uwadze, że nic nie powinno nas rozpraszać ani drażnić – przecież to ma być miejsce relaksu. Warto postawić na minimalizm w doborze kolorystyki, najlepiej maksymalnie trzy kolory, które harmonijnie będą ze sobą współgrać.  Najlepszym pomysłem będzie wybór pastelowych barw. Nie jest też wskazana zbyt duża liczba dodatków dekoracyjnych, warto za to postawić na rośliny, które filtrują powietrze. Urządzając sypialnię, warto poświęcić więcej czasu na dobór oświetlenia. To właśnie przy pomocy światła stwarzamy klimat, który jest tak ważny w sypialni. 

Barwa oświetlenia i moc LED w sypiali

Wybierając rodzaj źródeł światła LED do sypialni należy skupić się na takich parametrach, jakimi jest moc i barwa światła. Temperatura barwowa wyrażana jest w Kelwinach. Światłu słonecznemu przypisuje się wartość około 6500K. Im mniejsza liczna Kelwinów, tym światło emitowane przez źródło LED będzie cieplejsze. W przypadku oświetlenia LED do sypialni zaleca się cieplejsze światło – chłodniejsze oświetlenie może powodować problemy z zasypianiem. Podobnie sytuacja ma się z doborem mocy. Oświetlenie LED, które sprawdzi się w salonie, może być zdecydowanie zbyt intensywne, gdy zastosujemy je w sypialni. Warto pomyśleć o zróżnicowanym oświetleniu i w każdej z lamp zastosować LED o innej liczbie lumenów. W sprzedaży dostępne są także źródła światła LED ściemnialne z możliwością regulacji jasności. 

Zróżnicowane oświetlenie LED do sypialni

Projektując oświetlenie do sypialni, należy mieć na uwadze jego funkcjonalność. Oczywiście warto wybrać oprawę, która będzie światłem ogólnym. Jednak w przypadku sypialni największą rolę odgrywa oświetlenie boczne, naścienne. Wszelkie Kinkiety i lampki noce pozwolą stworzyć kameralny klimat. Warto też pomyśleć o lampce z regulowanym kątem oświetlenia, przy której świetle będziemy mogli poczytać książkę przed snem. Artykuł powstał przy współpracy z firmą LedCorn.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
117 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Jakie wybrać oświetlenie LED do sypialni?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *