fbpx
Wnętrza

Kamień naturalny we wnętrzach. Poznaj jego zalety i zastosowanie!

• Zakładki: 26


Klasa, styl, wytrzymałość i powrót do natury – kamień naturalny święci triumfy w wykończeniach wnętrz jako surowiec praktyczny i atrakcyjny wizualnie. Czy warto zainwestować w kamień naturalny na ścianę, posadzkę lub kominek? Przyjrzyjmy się jego zaletom i poznajmy najpopularniejsze sposoby na jego zastosowanie.

Za co cenimy kamień dekoracyjny naturalny?

Kamień naturalny to surowiec chętnie wykorzystywany we wnętrzarstwie, choć z powodu ceny często stosuje się go na niewielkich powierzchniach. Dzięki temu jest jednocześnie synonimem luksusu i elegancji. Pozwala na podkreślenie różnych stylów w zależności od tego, co wybierzemy. Kamień naturalny dostępny w sklepie Home100.pl udowadnia, że aranżacje z jego udziałem mogą oscylować od rustykalnych po nowoczesne. Biele, szarości, beże i brązy pozwalają na stworzenie wymarzonych kompozycji.

Naturalny kamień doskonale wpisuje się w trend powrotu do ekologicznych rozwiązań. Cechy, które mogłyby być uznane za wady (np. uleganie naturalnym przebarwieniom), stały się pożądanymi zaletami. Przewaga takiego surowca nad alternatywnym tworzywem sztucznym jest oczywista: kamień dekoracyjny naturalny jest bardziej przyjazny dla środowiska i dla domowników, jego pozyskiwanie jest stosunkowo proste, a codzienne użytkowanie nie wiąże się z wdychaniem toksycznych substancji. 

Kamień jest też bardziej estetyczny oraz znacznie wytrzymalszy. To właśnie dzięki ostatniej cesze możemy podziwiać wieloletnie konstrukcje i budowle wykonane z kamienia naturalnego. Cenimy go za trwałość i długowieczność. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, nie jest podatny na zarysowania. Zwykle dobrze znosi też wilgoć i działanie detergentów, nie mówiąc już o ognioodporności. Szukając produktu do wymagających miejsc (np. do łazienki), warto przyjrzeć się właściwościom danego rodzaju kamienia. 

Jak możesz wykorzystać kamień naturalny we wnętrzach?

Kamień naturalny stosowany jest do produkcji elementów wykończeniowych i dekoracyjnych w różnych pomieszczeniach mieszkań. Dzięki dużej wytrzymałości stanowi dobry materiał na blat lub posadzkę, jak również na solidny parapet lub schody. Płytkami z kamienia można wyłożyć kominek, który po takim zabiegu stanie się wyrazistym punktem w salonie.

Pożądaną formą wystroju wnętrza, która regularnie wraca do mody, jest ściana z kamienia naturalnego. Takie zdobienie nadaje całej aranżacji niepowtarzalnego charakteru. Wyłożenie jednej ściany w salonie lub przedpokoju często daje zachwycający efekt i wprowadza odrobinę wspomnianego luksusu. W ten sposób możemy też symbolicznie wydzielić strefę odpoczynku lub wytwornie urozmaicić pustą przestrzeń. 

Kamień naturalny na ścianę sprawdzi się także w łazience lub kuchni. W tych miejscach zawsze trzeba wziąć pod uwagę wysoką wilgotność. Sięgajmy po surowce o najbardziej zwartej strukturze i niskiej wchłanialności wody (np. granit) lub odpowiednio zabezpieczajmy kamienie cechujące się większą wchłanialnością.

Choć cena naturalnych surowców jest zwykle wyższa niż tych syntetycznych, dzięki fragmentarycznemu wykorzystaniu kamienia możemy nadać domowi elegancji i klasy – niekoniecznie dużym kosztem.

Kamień dekoracyjny naturalny na zewnątrz

Sięgając po mrozoodporne surowce, możemy równie dobrze wykonać posadzkę lub ścianę z kamienia naturalnego na dworze. Piękny taras stanie się wizytówką domu, ciesząc domowników i gości nie tylko porą letnią. Podczas zakupu płytek zewnętrznych koniecznie zwracajmy uwagę na parametry. W ofercie sklepu Home100.pl mrozoodporny jest np. Stones Rusty w odcieniach brązu z szarymi elementami. Pozwala zarówno na stworzenie wspaniałej rustykalnej dekoracji wewnętrznej, jak i przyciągającej wzrok elewacji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *