fbpx
Kuchnia

Kiedy warto sięgnąć po zestaw czarnych garnków? Poznaj opinię ekspertów z firmy Gerlach

• Zakładki: 7


Jeśli do tej pory cechowała cię pewnego rodzaju aranżacyjna zachowawczość, czas to zmienić. Nowoczesne akcesoria kuchenne są równie praktyczne, co stylowe. Zestaw czarnych garnków o wyróżniającym się designie stanie się ważnym elementem dekoracji twojej kuchni, tak zwaną kropką nad i aranżacji. Komplet wysokogatunkowych naczyń pozwoli cieszyć się gotowaniem, unikając błędów, które nie wynikają z braku wiedzy kulinarnej. 

Miłośnicy czerni zwykli mawiać, że czarny to nie kolor, a siła. Nie sposób nie zgodzić się z nimi, patrząc na garnki o czarnym wykończeniu lakierowanym na połysk. W wersji matowej są równie majestatyczne. Czerń jest bowiem zarówno uosobieniem klasyki, jak i nowoczesności. W jej naturę wpisana jest ponadczasowość. Właśnie dlatego komplet czarnych garnków sprawdzi się nie tylko w kuchni nowoczesnej, ale i w stylach glamour, loftowym, industrialnym, a także klasycznym.

Komplet czarnych garnków: materiał wykonania

Aby estetyka szła w parze z funkcjonalnością, warto sięgnąć po garnki wykonane z jednego z najbardziej sprawdzonych materiałów, jakim jest stal nierdzewna oznaczona symbolem 18/10. Zawiera ona 18% chromu i 10% niklu, co czyni naczynia z niej wykonane wyjątkowo odpornymi na zarysowania.  Tego typu naczynia są odporne na korozję i bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Decydując się na komplet czarnych garnków, koniecznie szukaj naczyń z wielowarstwowym dnem. Odpowiada ono za równomierne rozprowadzanie ciepła podczas gotowania, a co się z tym wiąże szybsze przyrządzanie potraw. Grube dno zapobiega również przywieraniu potraw, co znacząco obniża ilość kulinarnych porażek. Głęboka czerń w połączeniu ze stalowymi, błyszczącymi uchwytami tworzy efektowny duet, od którego ciężko oderwać wzrok. Co istotne, jest to rozwiązanie na lata, co czyni z kompletu czarnych garnków obowiązkową pozycję dla osób szukających niezawodnych, a jednocześnie oryginalnych rozwiązań w kuchni.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
5 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *