fbpx
Oczyszczanie powietrza - klimatyzacja

Klimatyzacja do niewielkiego mieszkania w bloku – jakie rozwiązanie wybrać?

• Zakładki: 24


Upalne lato w mieście części z nas może kojarzyć się z przebojem Joe Cockera – choć on sam przyznaje, że noce są znacznie przyjemniejsze. Jednak rzeczywistość w miejskiej dżungli w letnim wydaniu bywa okrutna. Żar lejący się z nieba nagrzewa budynki i ulice, wdziera się do naszych mieszkań. Tradycyjne metody schładzania lokum – takie jak choćby wietrzenie nie sprawdzają się, ponieważ otwierając okna, zapraszamy do środka rozgrzane powietrze. W najgorszej sytuacji znajdują się mieszkańcy mieszkań położonych na wysokich piętrach – szczególnie z oknami skierowanymi na zachód. 

Najlepszym sposobem na skuteczne schłodzenie mieszkania i komfortowe życie latem jest wybór klimatyzacji. Czy możliwy jest montaż klimatyzacji w małym mieszkaniu w bloku? Jaki model będzie najlepszy?

Klimatyzator ścienny typu split do mieszkania

Najczęściej wybieranym modelem jest klimatyzator typu split. Składa się on z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Jednostka wewnętrzna montowana jest zwykle na ścianie, tuż pod sufitem. Klimatyzatory typu split mają różną wydajność, na co warto zwrócić uwagę w czasie wyboru i wybrać urządzenie o parametrach dopasowanych do niewielkiego wnętrza. Klimatyzatory split odznaczają się bardzo cichą pracą, jest to ich ogromna zaleta. Wiele modeli ma dodatkowo funkcję ogrzewania, która jest bardzo przydatna w chłodne dni, zanim kaloryfery staną się gorące. Niestety, aby przeprowadzić montaż takiej instalacji, należy uzyskać zgodę wspólnoty mieszkaniowej lub administracji. Umieszczenie jednostki klimatyzatora na elewacji jest ingerencją w bryłę budynku, co może być kłopotliwe w przypadku budynków zabytkowych. 

Klimatyzator przenośny do małego mieszkania

Przeszkodą do stałego montażu klimatyzacji jest także wynajmowanie mieszkania. W tym przypadku sprawdzi się z pewnością klimatyzator przenośny. Jest to urządzenie wolnostojące – potrzebujemy tylko dostępu do źródła zasilania i okna, w którym umieścimy rurę odprowadzającą skropliny. Zaletą klimatyzatora mobilnego jest możliwość przeniesienia go w dowolne pomieszczenie – tam gdzie jest akurat najbardziej potrzebny. Nowoczesne modele charakteryzują się cichą pracą i wygodnym sterowaniem parametrami za pomocą pilota. 

Artykuł powstał przy współpracy z CRsklep.pl

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *