fbpx
Instalacje

Kominek: zamknięta czy otwarta komora spalania?

• Zakładki: 39


Popularność kominków stale rośnie. Jest to szczególnie widoczne w nowym budownictwie, gdzie dodatkowe systemy grzewcze pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale i dekoracyjne. Choć opcji jest wiele, to nad jedną kwestią kupujący dywagują większą część czasu: wybrać kominek z zamkniętą, czy otwartą komorą spalania? 

Dlaczego warto wybrać kominek z zamkniętą komorą spalania?

Kominek z zamkniętą komorą spalania to świetna opcja dla tych, którzy poszukują dodatkowego źródła ogrzewania dla swojego domu. Zamknięta konstrukcja pozwala kumulować całe ciepło, a następnie odprowadzać je do pomieszczeń za pomocą specjalnego systemu wentylacji. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i bezpieczne, szczególnie jeśli w budynku mieszkają małe dzieci i zwierzęta. Odpowiednio dobrany kominek z zamkniętą komorą spalania jest w stanie również poprawić estetykę pomieszczenia, a także wprowadzić do niego nutę nowoczesności.

Kominek z otwartą komorą spalania – dla kogo?

Modele kominków z otwartą komorą spalania wybierane są najczęściej ze względu na swoje atrakcyjne walory wizualne. Otwarty ogień przywodzi na myśl ciepłe, wakacyjne wieczory spędzane przy ognisku w gronie przyjaciół. Niestety, ze względu na mieszające się powietrze pomieszczenia z tym z komory, niemożliwe jest efektywne ogrzanie budynku. Brak osłony stwarza również zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia, a tym samym – pożaru. Kominek z otwartą komorą spalania nie jest więc szczególnie polecaną opcją do użytku codziennego – lepiej sprawdzi się w domkach letniskowych lub zwyczajnie, pełniąc funkcję dekoracyjną.

Artykuł powstał we współpracy z COMAIR dobra wentylacja –  https://comair.pl/.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
70 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *