fbpx
Kuchnia

Kuchnia w stylu glamour – aranżacja eleganckiej kuchni

• Zakładki: 33


Styl glamour łączy elegancję z przepychem, blichtr z nowoczesnością. Ostateczna aranżacja kuchni w stylu glamour zależy od inwestora – może skłaniać się bardziej w kierunku minimalistycznej kuchni nowoczesnej lub kierunku pełnowymiarowego stylu glamour. Uważajmy jednak – przepych i kicz dzieli cienka granica. Urządzamy kuchnię w stylu glamour.

Kuchnia w stylu glamour – najważniejsze elementy i założenia stylu glamour

Styl glamour wyróżnia się kolorystyką, w której przeważającą biel i czerń uzupełnia kolor złoty i srebrny. Charakterystyczne są również błyszczące powierzchnie, bogato zdobione żyrandole i tapicerowane meble, często pikowane. Uzupełnieniem aranżacji kuchni w stylu glamour są dodatki, które dodają szyku i elegancji.

Urządzamy kuchnię w stylu glamour

Urządzając kuchnię w stylu glamour, musimy pamiętać o ważnej zasadzie – nawet w tym przypadku przepych musi mieć swój umiar. Dlatego meble kuchenne z błyszczącymi frontami i ozdobnymi uchwytami i ceramika w połysku na ścianach powinny być uzupełnione o matową podłogę. Doskonale sprawdzi się podłoga z kamienia czy olejowanych desek, ale można wybrać także tradycyjne płytki w macie.

Wyposażenie kuchni w stylu glamour musi być na najwyższym poziomie – elegancka płyta indukcyjna, zmywarka, nowoczesny piekarnik, wszystko koniecznie w zabudowie. Aranżacji dopełnią takie dodatki, jak zlote garnki na indukcję, efektowne pojemniki na przyprawy czy zdobione naczynia. Nie może także zabraknąć indukcyjnych patelni – koniecznie z jednej kolekcji.

W kuchni glamour musi pojawić się także bogato zdobiony żyrandol. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią, warto wkomponować w nią stojącą lampę, która będzie zaskakującym, ekstrawaganckim dodatkiem. Zarówno w dużej, jak i w małej kuchni glamour sprawdzi się także lustro, które doda połysku i optycznie powiększy przestrzeń. Każdy element musi być przemyślany, aby efektem aranżacji była elegancka, wykwintna kuchnia glamour, w której nie ma miejsca na kicz czy niedoskonałe rozwiązania.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *