fbpx
DIY

Lampy ogrodowe – jakie oświetlenie do ogrodu wybrać?

• Zakładki: 53


Lampy ogrodowe wprowadzą do twojego zewnętrznego domu przede wszystkim nastrój. Z jednej strony lampy ogrodowe pełnią praktyczną funkcję – oświetlają ścieżki i miejsca, w których przebywasz najchętniej, z drugiej – tworzą atmosferę ogrodu. Warto zainwestować w nastrojowe oświetlenie ogrodowe. Dobrze dobrane lampy ogrodowe pomagają stworzyć relaksującą atmosferę oraz zapewniają bezpieczeństwo. Gdzie warto umieścić lampy ogrodowe? Jakie modele wybrać?

lampy ogrodowe
lampy ogrodowe w wersji romantycznej

 

Oświetlenie werandy i ogrodu – jakie lampy ogrodowe wybrać?

Idealna lampa powinna dawać odpowiednią ilość światła potrzebną do oświetlenia werandy lub ogrodu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp. Dlatego przed zakupem warto dokładniej przyjrzeć się poszczególnym lampom i wybrać te, które najlepiej wpasują się w aranżację naszego ogrodu.

 

lampy ogrodowe
lampy ogrodowe
hipsterskie lampy ogrodowe
hipsterskie lampy ogrodowe
nowoczesne lampy ogrodowe
nowoczesne lampy ogrodowe

Lampy ogrodowe ścienne – kinkiety

Lampy ogrodowe ścienne nadają się idealnie do podświetlenia obejścia, oświetlenia drzwi wejściowych lub balkonowych, ogrodu i tabliczki z numerem domu. Kinkiety mogą mieć bardziej nowoczesną lub tradycyjną formę. Wyjątkowo spektakularnie wyglądają lampy stylizowane na pochodnie czy tradycyjne lampy uliczne. Dla fanów architektury nowoczesnej i minimalistycznej odpowiednie będą kinkiety o prostych kształtach.

romantyczne lampy ogrodowe
romantyczne lampy ogrodowe
lampy ogrodowe na słupach
lampy ogrodowe na słupach

Lampy ogrodowe stojące

Lampy ogrodowe stojące mogą oświetlić nawet rozległe tereny ogrodu. Tak samo, jak kinkiety mogą być stylizowane na lampy bardziej tradycyjne lub nowoczesne. Sklepy z lampami mają zazwyczaj w swojej ofercie lampy stojące wysokie i niskie. Dzięki temu możemy znaleźć taką idealnie dopasowaną do wysokości naszego ogrodzenia czy krzewów. Przy wyborze lampy stojącej warto zwrócić uwagę na to, aby jej światło było rozproszone. Zbyt mocne oświetlenie poszczególnych części ogrodu stworzy zbyt duży kontrast.

Lampy ogrodowe ledowe

Zastosowanie diod LED w lampie wpływa na niskie koszty jej użytkowania. Takie lampy ogrodowe są najbardziej opłacalne przy wielogodzinnym korzystaniu. Jednak wybierając źródło LED należy zwrócić uwagę na parametry i dobrze przemyśleć jej umiejscowienie. Dodatkową zaletą lamp LED jest ich trwałość – mogą świecić nawet do 50 tysięcy godzin.

lampy ogrodowe stojące
lampy ogrodowe stojące

Lampy ogrodowe solarne

Lampy ogrodowe solarne to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Niwelują one koszty zużycia prądu, ponieważ wykorzystują światło słoneczne do generowania energii. Łatwo zamontować je w wybranym miejscu i są one ekologiczne. Najpopularniejsze lampy ogrodowe solarne to słupki – można je bez przeszkód zamontować i zdemontować.

lampy ogrodowe solarne
lampy ogrodowe solarne

Oświetlenie oczka wodnego – jakie lampy wybrać?

Odpowiednio oświetlone oczko wodne sprawi, że nocą ogród nabierze tajemniczego i wyjątkowego klimatu. Dobór oświetlenia warto rozpocząć na etapie planowania budowy oczka wodnego. Dzięki temu będzie można dokładnie ukryć przewody i kable. Przed wyborem oświetlenia do oczka wodnego należy zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo. Dlatego lampy do oczka są zasilane prądem o napięciu nie większym niż 24 V. Dodatkowo warto pamiętać, aby odpowiednio osłonić i odizolować kabel doprowadzający energię. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp do oczka wodnego. W zależności od koncepcji i potrzeb możesz wybrać lampy podwodne, lampy pływające i lampy nabrzeżne.

A jakie są Twoje ulubione lampy ogrodowe? Podziel się z nami w komentarzu swoją opinią i zdjęciem Twojej aranżacji ogrodowej.

tagi: lampy ogrodowe, lampy ogrodowe solarne, lampy ogrodowe  ledowe, lampy ogrodowe ścienne, lampy ogrodowe stojące

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
351 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *