fbpx
Dom

Materac piankowy czy lateksowy?

• Zakładki: 29


Jaki materac lepiej wybrać? Materac piankowy czy lateksowy? Czym różnią się te dwa rodzaje materacy? Jak zmieniły się materiały, z których tworzone są nowoczesne materace? Dowiedz się!

Jak zdecydować czy wybrać materac piankowy czy lateksowy?

Lateks dopasowuje się do nacisku ciała. To przez elastyczność zdobył serca śpiochów! Kręgosłup podczas snu na materacu lateksowym nie ulega deformacjom. Oprócz tego, materac lateksowy polecany jest dla alergików. W takim materacu nie gromadzą się roztocza, łatwiej dbać o higienę. To produkty wykazujące właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. W przypadku alergii na kurz i roztocza ma to ogromne znaczenie.

materac lateksowy

Dobrej jakości materac lateksowy jest przewiewny, nie ulega deformacjom i posłuży nam przez wiele lat. Idealny materac lateksowy stworzony jest z pianki lateksowej i ze strefowych sprężyn kieszeniowych. Ich jedyną wadą w stosunku do materacy piankowych jest cena. Dobry materac lateksowy kosztuje więcej niż dobry materac piankowy.

Nowoczesne materace piankowe

Materac piankowy ALVARE
Materac piankowy ALVARE

Materace piankowe starej generacji zostały praktycznie wyparte z rynku przez materace lateksowe. Jednak pojawiły się w sprzedaży nowoczesne materace piankowe, stworzone z nowej generacji pianki. Dzięki rozwojowi technologii powstały pianki o wyjątkowych właściwościach. Innowacyjne materiały produkowane są w zgodzie z ekologią, cechują się wysokimi walorami użytkowania i są – znacznie lepsze niż lateks. Możemy powiedzieć, że nastał powrót materacy piankowych. Niby to samo, a jednak… Nowoczesne materiały piankowe są trwałe i odporne na zmiany.

Materace piankowe – dla dzieci i starszych osób

Materace piankowe bez sprężyn to idealne rozwiązanie dla dzieci i dla starszych osób. Materace rehabilitacyjne również produkowane są z nowoczesnej pianki elastycznej. Można dobrać grubość materaca do potrzeb oraz do konstrukcji łóżka. Są to materace elastyczne. Pianki idealnie dopasowują się do ciała i co ważne – reagują na zmiany temperatury podczas nacisku. Są wygodne, bo dostosowują się do różnych pozycji w czasie snu. Materace piankowe są dostępne w korzystnych cenach.

dobry materac piankowy

Materac piankowy czy lateksowy?

Wybór materaca jest dość złożony. Materac powinniśmy wybrać biorąc pod uwagę nasze schorzenia związane z kręgosłupem, naszą masę ciała, ewentualną alergię, pozycje, w jakich śpimy i to, czy śpimy we dwójkę czy sami.

Tagi: materac piankowy czy lateksowy, materac piankowy, materac lateksowy, nowoczesny materac piankowy, nowoczesne materace piankowe, wybór materaca

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *