fbpx
Wnętrza

Mieszkanie w stylu boho – aranżacje, które nigdy się nie nudzą!

• Zakładki: 18


Osoby, które szukają stylu, w jakim urządzą mieszkanie, napotkają się na wiele ciekawych propozycji. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie! Styl boho pozwoli połączyć Ci pasję do podróżowania z zamiłowaniem do sztuki wysokiej oraz ludowej, a jeśli sama masz zdolności artystyczne, będziesz mogła dać prawdziwy popis, samodzielnie tworząc niektóre dodatki, a nawet meble!

Główne założenia w stylu boho

Projektując mieszkanie w stylu boho, mamy dużą dowolność. Styl ten łączy bowiem wiele elementów z różnych stylistyk. We wnętrzu boho znajdziesz akcenty hipisowskie, etniczne, a także nawiązujące do bohemy, do kultur wielu regionów świata. To, jak będzie wyglądać Twoje mieszkanie w stylu boho, zależy przede wszystkim od Ciebie.

Jest jednak jedna cecha wspólna – wielobarwność. Kolorowe ściany, kolorowe meble i nietypowe dodatki. Kolory często ze sobą kontrastują i pozornie do siebie nie pasują. Jeśli boisz się, że Twoje mieszkanie będzie pstrokate, możesz ograniczyć kolory do kilku podstawowych. Możesz także skupić się na tej nieco mroczniejszej stronie stylu boho i sięgnąć do źródeł bohemy, a nawet korzystać z twórczości współczesnych artystów, np. Zdzisława Beksińskiego. My jednak zachęcamy do wykorzystywania tej optymistycznej strony stylu boho.

Dodatki w stylu boho – najważniejszy element wystroju

Styl boho uzyskamy poprzez starannie dobrane dodatki. Nie musimy jednak się ograniczać – ten styl nie lubi minimalizmu. Obrazy na ścianach, plakaty gwiazd rockowych lub kultowych filmów kinowych, płyty winylowe czy wachlarze z Japonii sprawdzą się doskonale. Na jednej ze ścian może także znaleźć się mapa świata z zaznaczonymi miejscami, w których już byliście, a na innym mapa Polski.

W oknach mogą zawisnąć masywne zasłony blackout oraz firany z gipiurą lub firanki makarony i inne wyraziste ozdoby – bujna roślinność, lampa naftowa, a może inna pamiątka przywieziona z ostatniej podróży? Wybieraj wzorzyste materiały, kreszowane woale, stosuj niebanalne przelotki i sposoby wieszania firan i zasłon.

W Twoim mieszkaniu znajdzie się także miejsce na ramki ze zdjęciami, świeczniki, kominki z woskiem czy kadzidełka. Dodatki mogą nawiązywać do różnych regionów świata i różnych epok. Ozdoby możesz także tworzyć samemu, wykorzystując technikę decoupage lub patchwork. Wśród dodatków z różnych epok najdzie się też miejsce na nowoczesny telewizor czy kino domowe!

Meble w mieszkaniu w stylu boho

Bujane fotele, meble kolonialne, meble w stylu rustykalnym czy meble w stylu shabby chic będą doskonale korespondować z ciekawymi nowoczesnymi meblami. Postaraj się, by zawsze znajdowały się na nich kolorowe narzuty i poduszki oraz koce. Przytulną stylistykę możesz przełamać siedziskami z palet, ale tylko, jeśli położysz na nich wygodne poduchy! Możesz także wykorzystać wiklinowe meble, które nawiązują do ekologii, z której także czerpie styl boho.

Styl boho z pewnością zainteresuje osoby sentymentalne, lubiące rodzinne pamiątki, jak i te, które sami przywożą z każdej podróży. Na tablicach korkowych znajdzie się miejsce na rysunki dzieci z przedszkola, a na lodówce powiesisz wszystkie magnezy. Kolory, pamiątki, własna twórczość – to wszystko połączysz w spójną całość dzięki boho!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
134 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *