fbpx
Różne

Modny styl retro zegarków Casio Vintage

• Zakładki: 25


Szukasz nowego modelu zegarka, w którym pracuje mechanizm o legendarnej precyzji i wytrzymałości? Pamiętasz lata 80. i 90., w których jednym z najpopularniejszych zegarków były urządzenia firmy Casio? Od samego początku zegarki te cechowały się wysoką jakością wykonania i precyzją. Sprawdź najnowszą ofertę producenta i dowiedz się więcej o kolekcji Casio Vintage. Przenieś się do lat młodości i przekonaj się o wciąż zachwycającej jakości tych niezwykle popularnych zegarków.

Casio – jakie sekrety skrywa marka?

Początki marki Casio sięgają 1946 roku, kiedy bracia Kashio otworzyli firmę produkującą kalkulatory. Po prawie dwudziestu latach byli już gotowi rozpocząć produkcję wysokiej jakości zegarków, które na całym świecie, cieszą się niesłabnącą popularnością do dziś. Rok 1978 przyniósł premierę zegarka Casiotron, który był wyposażony w cyfrowy wyświetlacz LED, a także automatyczny kalendarz. Precyzyjny mechanizm kwarcowy na baterię, w który wyposażony był każdy z zegarków, zapewniał bezproblemowe użytkowanie przez długi czas.

Każdy nowy model zegarka wprowadzany w ciągu kolejnych lat, powtarzał sukcesy rynkowe swojego poprzednika. Każdej premierze towarzyszyły także nowinki techniczne. W ofercie firmy znaleźć można zegarek nie tylko tradycyjny i elegancki, ale także sportowy, wyposażony w wygodne i przydatne w czasie treningu funkcje. Firma Casio używa w swoich zegarkach najnowsze osiągnięcia techniki precyzyjnej, dzięki temu uważana jest za jednego z najlepszych producentów zegarków elektronicznych na świecie.

Znakiem rozpoznawczym ich zegarków jest niewątpliwie kultowa już obudowa antywstrząsowa, która zabezpiecza sprzęt, w najcięższych warunkach użytkowania. Elementy wystające poza obrys zegarka oraz szkiełko są także solidnie chronione. Innowacyjny system firmy, czyli Triple G Resist, wzmacnia dodatkowo strukturę danego modelu. Niektóre z modeli, są wyposażone w mechanizm solarny, czyli tak zwany Touch Solar. Przekształca on światło słoneczne na energię, która zasila mechanizm zegarka. Praktyczną funkcją jest także Tough Movement, które umożliwia powrót do prawidłowego ustawienia wskazówek po wstrząsie lub upadku. Firma  Analogowy zegarek Casio wyposaża także w moduły Bluetooth i GPS, które z łatwością przestawiają się na czas obowiązujący w danym miejscu na świecie. 

Zdjęcie: zegarownia.pl

Casio Vintage, czyli powrót do modnego stylu retro

Producent wprowadził w ostatnim czasie kultową kolekcję Casio Vintage opartą na modelach, które swoim stylem i wykończeniem nawiązują do popularnych w latach 80. i 90. modeli serii Casio RetroW tamtym czasie każdy młody chłopak marzył przecież o niesamowitym modelu zegarka z kalkulatorem. Nowa kolekcja prezentuje znane i wciąż lubiane zegarki w stylu retro, ale w nowej, nieco odświeżonej odsłonie. Zastosowano zmiany w procesach produkcyjnych i dodano drobne i delikatne poprawki stylistyczne. W kolekcji Casio Vintage znaleźć można najbardziej charakterystyczne modele z kopertą w kształcie prostokąta i wyświetlaczem monochromatycznym oraz modele klasyczne i okrągłe.

Do produkcji elementów kopert użyto trwałej stali szlachetnej lub elastycznego i wygodnego tworzywa sztucznego. Paski wytwarzane są ze skóry, stali lub gumy. Mechanizmy kwarcowe dostępnych modeli Retro, zasilane są energią z wysokiej jakości baterii. Szkiełka zegarków chroniące tarcze są mineralne lub hesalitowe. Wodoszczelność zegarków z kolekcji Casio Vintage wynosi 30 lub 50 metrów. W naszym sklepie zapewniamy pełną dostępność modeli damskich, męskich oraz uniwersalnych. Flagową serią kolekcji Casio Vintage są jednak modele cyfrowe, z prostokątnymi kopertami i przydatnymi funkcjami. Oferują one rozbudowany kalendarz, stoper, alarm i oczywiście timer. Niektóre z modeli są wyposażone w niesamowitą klawiaturę, umiejscowioną pod wyświetlaczem. Warto wspomnieć, iż model zegarka Casio z kalkulatorem wziął udział w serii filmów „Powrót do Przyszłości”.

Zdjęcie: zegarownia.pl

Casio Vintage w złotej odsłonie

Sukces rynkowy zegarków z kolekcji Vintage skłonił firmę Casio do rozszerzenia oferty o kolekcję Casio Vintage Gold. Prezentuje ona wszystkie najlepsze cechy zegarków firmy, ale jest dodatkowo wzbogacona o złotą barwę, pokrywającą stalowe koperty i bransolety każdego z modeli w serii. Dzięki temu wyróżniają się pięknym połyskiem i nawiązują do podobnych modeli, popularnych około trzydziestu lat temu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu dostępną online. Wszystkie zegarki Casio pochodzą z oficjalnej polskiej dystrybucji, dzięki czemu objęte są gwarancją w autoryzowanym serwisie. Zapewniamy profesjonalną obsługę i doradztwo w wyborze wymarzonego modelu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *