fbpx
Salon

Mopy parowe marki Ariete – oszczędzaj pieniądze i czas, sprzątając dom

• Zakładki: 35


Firma Ariete to włoski producent sprzętu AGD, który posiada w ofercie również wielofunkcyjne mopy parowe. Chcesz sprzątać mieszkanie lub dom jeszcze szybciej niż dotychczas? Zależy Ci na wyeliminowaniu środków czyszczących? Poznaj mopy parowe Ariete – sprawdź, jak można dzięki nim zaoszczędzić pieniądze i czas.

Jakie powierzchnie można czyścić za pomocą mopa parowego?

Urządzenia wytwarzające parę wodną pozwalają łatwo usunąć zabrudzenia z różnych powierzchni. Wiele osób traktuje je jako alternatywę dla zwykłych mopów – służą one do sprzątania podłóg. Jakie podłogi można myć bez obawy o ich uszkodzenie? Okazuje się, że ich lista jest długa – znajdują się na niej choćby:

  • panele podłogowe – mopy parowe do paneli podłogowych nadają się idealnie, a to choćby dlatego, że gorąca para wodna wysycha bardzo szybko,
  • kafelki i płytki – to kolejny rodzaj okładziny podłogowej, którą można oczyszczać przy pomocy mopów parowych,
  • kamień – gorąca para nie zaszkodzi również podłodze wykonanej z kamienia (oraz jej nie zarysuje).

Mimo że mop parowy najczęściej jest wykorzystywany do usunięcia zabrudzeń z podłogi, to można go używać również do sprzątania innych powierzchni. Urządzenia wytwarzające parę wodną włoskiej marki Ariete są sprzedawane wraz z akcesoriami – dedykowanymi końcówkami. Dzięki nim możliwe jest mycie powierzchni szklanych (szyb, luster, kabin prysznicowych), armatury łazienkowej czy nawet piekarnika.

To właśnie wielofunkcyjność mopów parowych sprawia, że możesz posprzątać mieszkanie lub dom szybciej niż dotychczas. Do umycia podłogi, odświeżenia mebli tapicerowanych czy wyczyszczenia łazienki wystarczy tylko jedno urządzenie – mop parowy.

Mop parowy – dlaczego sprzątanie bez chemii jest możliwe?

Wyróżnikiem mopów parowych jest gorąca para wodna. Skierowanie jej strumienia na czyszczoną powierzchnię pozwala szybko usunąć nawet zaschnięte zabrudzenia. Mopy parowe Ariete są wyposażone w specjalny pojemnik na wodę. Ze względu na jej podgrzewanie nie są już potrzebne żadne detergenty – sprzątanie odbywa się bez środków czyszczących, co na pewno odczuje Twój domowy budżet.

Jak podaje firma Ariete (producent mopów parowych), podgrzana przez grzałkę znajdującą się w mopie parowym woda skutecznie eliminuje bakterie i wirusy ze sprzątanych powierzchni – nawet 99,9 proc. z nich. To właśnie sprawia, że sprzątanie z wykorzystaniem mopa parowego jest efektywne. Eliminując środki czyszczące, unikasz też ekspozycji na zawarte w ich składzie substancje drażniące i zapachowe.

Dlaczego jeszcze warto używać mopów parowych Ariete?

Oszczędność czasu i pieniędzy to nie wszystko – wymienić można też inne powody, dla których zakup mopa parowego się opłaca. Mowa tu choćby o pozycji podczas sprzątania. Mopy parowe Ariete to w dużej mierze urządzenia pionowe, których wysokość można regulować. Sprzątając przy ich pomocy, nie trzeba się zginać i przyjmować wymuszonej postawy ciała. Dzięki temu sprzątanie jest mniej męczące.

Mopy parowe Ariete to urządzenia praktyczne – poszczególne modele sprzedawane są ze szmatkami, które nakłada się na głowicę. To minimalizuje ryzyko zarysowania sprzątanych powierzchni. Jednocześnie szmatki można wykorzystać wielokrotnie – po zakończeniu sprzątania wystarczy je wyprać. Podczas używania urządzenia można też uzupełnić zbiornik z wodą – nie jest konieczne przerywanie pracy.

Chociaż zakup mopa parowego może stanowić większy wydatek, to zwraca się on szybko. Czas zaoszczędzony na sprzątaniu w połączeniu z możliwością wyeliminowania większości środków czystości to najlepsze powody, dla których to urządzenie powinno znaleźć się również w Twoim domu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *