fbpx
Porady

Myjka ciśnieniowa – jaką wybrać do domu i ogrodu?

• Zakładki: 18


Mieszkańcy domów jednorodzinnych i właściciele ogródków z pewnością wiedzą, jak wiele pracy wymaga zadbanie o piękny wygląd otoczenia. Dlatego też warto zaopatrzyć się w urządzenie, które pomoże w przeprowadzeniu porządków. Jednym z bardziej funkcjonalnych urządzeń docenianym przez właścicieli podwórek jest myjka ciśnieniowa. To doskonałe urządzenie, dzięki, któremu czyszczenie wielu powierzchni będzie proste, jak nigdy dotąd. Gdzie najczęściej myjka ciśnieniowa znajduje swoje zastosowanie? Przy pomocy myjki ciśnieniowej szybko i sprawnie umyjecie elewację budynku, kostkę brukową, betonowe lub kamienne ogrodzenie, a nawet samochód. Dziś podpowiadamy czym kierować się przy wyborze myjki ciśnieniowej.

Jakie ciśnienie powinna mieć myjka ciśnieniowa?

Na wstępie należy zaznaczyć, że w przypadku myjki możemy mieć do czynienia z ciśnieniem maksymalnym i ciśnieniem roboczym (nazywane też standardowym). Realną informację na temat ciśnienia urządzenia daje nam parametr ciśnienia roboczego, które jest średnią wartością ciśnienia, jakie można uzyskać podczas pracy myjki. W przypadku myjek do użytku przydomowego ciśnienie wynosi zwykle około 100-150 bar. Warto jednak też zwrócić uwagę na maksymalne ciśnienie wody, żeby nie uszkodzić mytej powierzchni.

mocna myjka ciśnieniowa, lavor turbo

Zestaw akcesoriów do myjki ciśnieniowej

Wybierając myjkę ciśnieniową, koniecznie zwróćcie uwagę na dysze i akcesoria, które producent dodał do kompletu. Podstawową końcówką jest lanca ciśnieniowa o uniwersalnym zastosowaniu. Przy jej pomocy można czyścić praktycznie wszystkie powierzchnie. Warto zwrócić uwagę na jej wykonanie — powinna być trwała i solidna. Jeżeli chcecie przy pomocy myjki usuwać trwałe zabrudzenia (zacieki z sadzy na elewacji, plamy z oleju na podjeździe lub w garażu itp.) koniecznie wybierzcie myjkę ciśnieniową z końcówką rotacyjną. Umożliwia ona maksymalne wykorzystanie możliwości urządzenia i usunięcie nawet bardzo trwałych zabrudzeń. Często można spotkać się ze specjalnymi szczotkami do czyszczenia płyt chodnikowych, tarasów oraz patio. 

Myjka ciśnieniowa przyda się także do mycia samochodu, roweru czy maszyn ogrodniczych. Wówczas bardzo przydatne będzie szczotka rotacyjna specjalnie przeznaczona do tego celu. Wraz ze specjalnymi środkami do mycia samochodu z łatwością pozbędziesz się brudu z karoserii, jednocześnie nie zagrażając lakierowi. 

Chcecie dowiedzieć się więcej o myjkach ciśnieniowych i wybrać najlepszą? Koniecznie sprawdźcie asortyment sklepu Figot!  A może chcecie podzielić się doświadczeniami i uwagami? Zapraszamy do komentowania, a także na nasze forum!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *