fbpx
Dom

Na co uważać korzystając z napędu do bramy?

• Zakładki: 13


Brama wjazdowa wyposażona w automatykę to niezwykłe ułatwienie dla mieszkańców. Żeby otworzyć bramę, wystarczy kliknąć przycisk na pilocie. Takie udogodnienie doceni każdy kto choć raz musiał walczyć z bramą przy silnym wietrze, w śnieżycy albo przy opadach deszczu. Jednak korzystając z bramy z napędem należy pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą cieszyć się sprawnie działającą bramą. Ze specjalistami z Beninca Polonia przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący prawidłowego użytkowania napędu bramy. 

Wybór trwałego napędu do bramy

Z pewnością dobrym początkiem będzie wybór odpowiedniej automatyki do bramy. Dobre działanie i niezawodność w każdej sytuacji zagwarantują napędy do bram włoskiego producenta Beninca. Firma ta od lat jest liderem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w napędach do bram, bram garażowych oraz szlabanów. W przypadku marki Beninca nowoczesne rozwiązania idą w parze z solidnym wykonaniem wszystkich elementów i podzespołów.

brama, droga, drzewa

Uważaj na uszkodzenie napędu przeciążeniami

Nawet najtrwalsze i odporne napędy do bram mogą ulec uszkodzeniu, gdy będziemy je nieprawidłowo użytkować. Jedną z najczęstszych usterek jest przeciążenie napędu bramy, które może spowodować zerwanie lub uszkodzenie mechanizmu. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej w momencie, gdy napęd jest źle dobrany – przy zakupie trzeba znać konkretną wagę bramy, by dobrać odpowiednio wytrzymały mechanizm. Czasem do uszkodzenia napędu dochodzi w momencie, gdy brama natrafi na jakąś przeszkodę – tą przeszkodą może być nawet zalegający śnieg (nie, brama nie służy do odśnieżania!). Żeby uniknąć takich uszkodzeń, napędy Beninca zostały wyposażone w enkoder, który w przypadku natrafienia na przeszkodę zatrzymuje ruch bramy. 

Jak konserwować bramę by nie uszkodzić napędu?

Brama narażona jest na zmienne warunki atmosferyczne – opady, zmienne temperatury. Dlatego też należy systematycznie przeglądać jej stan i dbać o płynne działanie wszystkich elementów. Bardzo ważne jest naoliwienie wszelkich zawiasów. Jednak do takiej konserwacji pod żadnym pozorem nie można używać towotu, który jest wyjątkowo lepki. Naniesienie towotu na elementy mechaniczne lub jezdne może spowodować zanieczyszczenie ich piaskiem, drobnym żwirem lub innymi elementami, które mogą przyczynić się do uszkodzenia napędu. 

Pamiętaj, że zakup napędu do bramy zawsze warto skonsultować ze specjalistą! Zapraszamy do komentowania i do dyskusji na forum.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *