fbpx
Wnętrza

Najlepsze sposoby na wykończenie sufitu

• Zakładki: 12 • Komentarz: 1


Remontując wnętrze mieszkania lub kończąc budowę domu bardzo istotnym etapem jest planowanie nowego wyglądu wnętrz. Aranżując wnętrze chcemy stworzyć jednocześnie modną i komfortową przestrzeń, w której poczujemy się… jak w domu! Dziś podpowiadamy, jak pomysłowo wykończyć sufit, by stał się on ciekawym elementem wnętrza, a nie tylko banalną białą powierzchnią, na którą nikt nie zwróci uwagi. Dobór odpowiedniego sposobu wykończenia sufitu to nie tylko sposób na stworzenie oryginalnej przestrzeni, ale także na optyczne powiększenie wnętrza lub dodanie mu przytulnego charakteru. 

Nowoczesny sufit napinany

Oryginalnym i jednocześnie bardzo funkcjonalnym sposobem wykończenia wnętrza jest sufit napinany. Powierzchnię sufitu stanowi specjalne tworzywo, które jest podgrzewane i napinane na odpowiedni stelaż. Dzięki takiej metodzie uzyskujemy idealnie gładką powierzchnię sufitu. Sufit napinany może być wykonany zarówno z błyszczącego, jak i matowego tworzywa, a nawet w wersji z nadrukiem. Dla uzyskania jeszcze ciekawszego efektu istnieje możliwość podświetlenia sufitu oświetleniem LED, a nawet stworzenia imitacji gwieździstego nieba. 

dom, wnętrze

Sufit podwieszany w nowoczesnej odsłonie

Jednym z popularniejszych sposobów na wykończenie sufitu jest sufit podwieszany wykonany z płyty kartonowo-gipsowej. Ciekawą odsłonę tego wariantu proponuje firma Efekt — połączenie sufitu kartonowo-gipsowego z sufitem napinanym. Umożliwia to tworzenie bardziej złożonych kompozycji, dodanie wiszących elementów i efektownego podświetlenia. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, wysokich wnętrzach. 

Sufit o lustrzanej powierzchni

Chcesz optycznie dodać przestronności wnętrzu? Doskonale sprawdza się w tym celu zastosowanie lustrzanych powierzchni. Oryginalnym i dość odważnym rozwiązaniem jest umieszczenie lustra na suficie lub szklanej powierzchni pokrytej folią lustrzaną. Jest to dość kosztowne rozwiązanie, a ze względu na duży ciężar, takie rozwiązanie nie byłoby możliwe do realizacji w każdym budynku. Istnieje jednak tańsze i lżejsze rozwiązanie — sufit napinany o lustrzanej powierzchni. Napinane sufity lustrzane mają idealnie równą powierzchnię, która tworzy idealne odbicie wnętrza. Zaletą tego rozwiązania, jest dostępność tworzywa, z którego wykonany jest sufit napinany praktycznie w każdym kolorze. 

A jaki jest Wasz pomysł na wykończenie sufitu? Czekamy na Wasze inspiracje i zapraszamy do dzielenia się pomysłami i doświadczeniami na forum!

comments icon1 komentarz
1 komentarze
248 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Najlepsze sposoby na wykończenie sufitu

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *